UČIMO ZAJEDNO 4 - javni poziv

Radno mjesto

Mjesto rada:                  Osnovne i srednje škole kojima je Osječko-baranjska    županija  osnivač (partneri u projektu ''Učimo zajedno 4'')

Broj traženih radnika :   60

Vrsta zaposlenja:           Na određeno, novootvoreni poslovi

Radno vrijeme:              20 sati tjedno

Smještaj:                     Nema smještaja

Natječaj vrijedi od:        07.08.2017.

Natječaj vrijedi do:        14.08.2017.

Posloprimac

Razina obrazovanja:      Srednja škola

Viša ili prvostupanjska

Fakultet, akademija,magisterij,doktorat

Radno iskustvo:             Nije važno

Ostale informacije:

U sklopu prijave projekta ''Učimo zajedno 4'' koji se odnosi na poziv za dostavu projektnih prijedloga za dodjelu bespovratnih sredstava Ministarstva znanosti i obrazovanja pod nazivom „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama faza III“, u okviru Europskog socijalnog fonda i Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali „2014.-2020.“, Osječko-baranjska županija s partnerima u projektu objavljuje

Javni poziv

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno obrazovnim ustanovama – školama partnerima u projektu "Učimo zajedno 4"

Projektom je predviđen odabir, edukacija i zapošljavanje osoba na poslovima pomoćnika u osnovnim i srednjim školama osnivača Osječko-baranjske županije – partnerima u projektu, a s ciljem povećanja socijalne uključenosti i integracije učenika s teškoćama u osnovnim i srednjim školama.

POMOĆNIK U NASTAVI

Broj traženih osoba:

60 pomoćnika u nastavi

Mjesto rada: osnovne i srednje škole - partneri u projektu:

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme – minimalno 20 sati tjedno

Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za nastavnu godinu 2017./2018.

UVJETI:

• najmanje završena srednja stručna sprema
  • protiv osobe nije pokrenut kazneni postupak

OPIS POSLOVA

Osnovna zadaća pomoćnika u nastavi je omogućiti jednake uvjete obrazovanja kroz pružanje neposredne podrške učenicima s teškoćama u razredu, pomoć u uključivanju u razredni kolektiv, savladavanje socijalno-psiholoških prepreka, senzoričkih i arhitektonskih                        barijera .

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE

Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

POŽELJNO

• iskustvo u neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju (završeno osposobljavanje za pomoćnika u nastavi)
  • iskustvo u volontiranju

Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja/ica zahtjeva. Izabrani kandidat/kandidatkinja bit će upućen/a na liječnički pregled u ustanovu medicine rada u svrhu dobivanje svjedodžbe o zdravstvenoj sposobnosti i sanitarne knjižice.

S kandidatom/kandidatkinjom izabranom za pomoćnika u nastavi obrazovna ustanova – osnovna ili srednja škola sklopit će pisani ugovor o radu u kojemu će biti utvrđeni poslovi, trajanje, tjedno zaduženje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana, po odobrenju projekta i nakon dostave Odluke o financiranju od strane posredničkih tijela.

Kandidat/kandidatkinja koji se prijavljuje za izvršavanje poslova pomoćnika u Projektu "Učimo zajedno 4", su osobe sa završenom najmanje srednjom školom.

Na javni poziv se mogu javiti osobe oba spola. Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente:

• zamolbu za posao (vlastoručno potpisana);
  • životopis (vlastoručno potpisan, s navedenim podacima o neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju ili volontiranju (naziv institucije/udruge/tvrtke gdje je ostvareno iskustvo u radu s djecom  ili volontiranje, te trajanje istog);
  • motivacijsko pismo;
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi);
  • uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci);
  • domovnicu;
  • uvjerenje o prebivalištu (ne starije od 6 mjeseci);
  • dokaz o osposobljenosti za poslove pomoćnika, ukoliko ga kandidat ima;
  • ukoliko kandidat ima iskustva u radu s djecom s teškoćama potrebno je priložiti mišljenje supervizora i/ili preporuku škole/ustanove/udruge.

U zamolbi i životopisu obvezno navesti datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja te kontakt broj mobitela i elektronsku poštu (e-mail). Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a kandidati su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid izvornike dokumenata.

Pismene prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva podnose se Osječko-baranjskoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Županijska 4, Osijek s naznakom „Javni poziv – Učimo zajedno 4 – NE OTVARATI!“, do ponedjeljka 14. kolovoza 2017. preporučeno poštom ili osobno.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Javni poziv bit će objavljen 07. kolovoza 2017. na web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Radni odnos sa školom zasnovat će se nakon donošenja Odluke o financiranju i provedenog postupka selekcije kandidata.

Kontakt:         Osobni dolazak: Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Županijska 4/II, 31000 OSIJEK.

Pismena zamolba: Osječko-baranjska županija, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Županijska 4/II, Osijek

objavio: Administrator   datum: 9. 8. 2017.

« Ožujak 2024 »