Ostvareni uspjeh na literarnom natječaju “Različitost”

Udruga Mlada pera osnovana je u srpnju 2017. godine s ciljem promicanja dječjeg, mladenačkog, učeničkog i studentskog literarnog stvaralaštva, poticanje na blogiranje osoba svih uzrasta te aktivno sudjelovanje u komentiranju društvenih, sportskih, kulturnih i socijalnih događanja.

Na literarnom natječaju “Različitost”, među 154 rada od 1. do 8. razreda, brončano pero stiglo je u male ruke osmogodišnjaka iz Novog Bezdana. Rad pod nazivom “Rođendanska torta” govori o prihvaćanju drugih, drugačijih, različitih, a poručuje nam da jedni drugima možemo biti prijatelji samo ako odbacimo predrasude!

ROĐENDANSKA TORTA

U maloj bari živjeli su žaba Toro i riba Klara. Oni su bili jako dobri prijatelji. Voljeli su se zajedno igrati, iako su se izgledom potpuno razlikovali. Toro je jednoga dana slavio svoj deveti rođendan. Pozvao je Klaru na tortu od muha. Klara je bila na sto muka jer je mislila kako muhe za jednu ribu nisu dobar zalogaj. Mislila je da joj se torta neće svidjeti i da će uvrijediti svoga prijatelja, ako ju ne proba. Zbog prijateljske ljubavi prema žapcu, ipak je probala tortu i jako se iznenadila. – U životu nisam pojela finiji zalogaj- rekla je. Klara je tada shvatila kako svemu treba dati priliku.

Kristijan Blagus, 2. razred
OŠ Zmajevac, PŠ Novi Bezdan
Mentorica: Ana Škaro
Udruga Mlada pera

objavio: Ana Lauš   datum: 27. 3. 2018.

« Travanj 2024 »