Előadás arról, hogyan motiválhatók a diákok a tanulásra

Iskolánk pedagógusai számára Dinka Juričić asszony, a Školska knjiga elnevezésű tankönyvkiadó munkatársa tartott érdekes előadást arról, hogyan motiválhatók a diákok a tanulásra. Napjainkban ez fontos kérdéssé vált, mert nehéz a tanulókat  rendszeres és alapos tanulásra bírni, megtalálni az ismeretek átadásának megfelelő módját. Ez az előadás a pedagógusokat arra bíztatta, hogy ne adják fel a küzdelmet a tudásért vívott harcban. Dinka asszony szavai szerint a tanulás olyan, mint a széllel szemben evezni: amint abbahagyod, visszafelé visz az áramlat, vagyis tanulás nélkül nem fejlődünk, nem haladunk előre, inkább hátra.

Fejlődni, előre haladni szeretnénk, ezért volt különösen örömteljes, hasznos és bíztató ezt az előadást hallgatni. Nem csak motivált, de ötleteket is adott az eredményes tanulás technikájának elsajátítására, amit továbbadhatunk a szülőknek és diákjainknak is. Szívesen hallagtnánk máskor is vendégünket, és köszönjük kedves szavait!

Našu je školu posjetila gospođa Dinka Juričić iz Školske knjige i održala zanimljivo predavanje o motivaciji učenika za učenje. U ovom vremenu, kada je teško motivirati djecu i pronaći pravi put i način prenošenja znanja, ovakva predavanja nam daju motivaciju i želju da ne treba odustajati jer učenje je kao veslanje protiv struje.Čim prestaneš veslati, tj. učiti, ideš natrag, kaže jedan gospodin, ali mu ime nisam upamtila.
Ne želimo ići unazad i zato se veselimo nekom novom susretu s gospođom Dinkom i zahvaljujemo na lijepim riječima!

objavio: Administrator   datum: 18. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »