Mađarski nacionalni praznik/ Magyar nemzeti ünnep

15.3. se obilježava Mađarski nacionalni praznik. I naša je škola slavila taj dan.

Voditeljica je bila Julia Kosić. Učila je učenike danima dok nisu naučili svoje uloge. Bilo je prelijepo. Za svaku pohvalu J.

Nastupali su: Lili Fica, Silvia Gorjanac, Paula Mihalić, Melania Farkaš, Evelin Kolar, Zala Juhas, Loreta Legradi, Dominik Veg, Vanesa Morvai, Balaž Dobsai, Melania i Vivien Silađi, Tamara Midlinski, Leon, Leona i vrtić.

Svima se svidio nastup JJJ.

6.c razred

Március 15. megünneplése az iskolában

Az ünnep előtti napokban többször előfordult, hogy amíg a többi diák tanórán volt, addig mi, fellépők az 1848/49-es forradalom és szabadságharcra való megemlékezésre készültünk, gyakoroltunk. Nagyon izgultunk, de mint mindig, nem kellett volna.

Végre eljött a nevezetes nap, a műsor elkezdődött. Volt itt vers, ének, zene, tánc és természetesen a Himnusz is. Minden olyan szép volt és izgalmas. Én is szavaltam. Végül együtt elmondtuk a Szózatot is.

Sok szülő, nagyszülő, testvér és környékbeli jött el megnézni és meghallgatni bennünket. Meghatottan ünnepeltünk együtt.

-FL-

objavio: Administrator   datum: 14. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »