SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA/DIÁKSZÖVETKEZETI SZEMLE

Županijska smotra učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije

Županijska smotra učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije održana je 10. svibnja u OŠ Ernestinovo.  Oko 7 sati nestrpljivo smo krenule put Ernestinova. Znale smo da nas tamo očekuje novo iskustvo, novi prijatelji i puno dobre zabave.  Nakon dolaska na odredište, ljubazni učenici Škole pokazali su nam naše mjesto. Za ukrašavanje štanda imali smo sat vremena. Svaki smo naš proizvod pažljivo slagale. Pazile smo na svaki detalj kako bi izložbeni prostor naše zadruge bio najljepši. Tema s kojom smo se predstavile bila je Vörös Márta i njezino pronađeno blago u Dunavu. U ribarskoj se mreži na našem štandu moglo vidjeti mnoštvo kreativnih radova. Bilo je tu lijepog nakita, keramičkih tanjurića, ukrasnih kutija za nakit. Izložbeni prostor krasila je i figura Vörös Márte. Pred sedmeročlanom komisijom predstavile smo našu zadrugu.  Dok smo čekale rezultate natjecanja, posjetitelji su mogli kupiti naše proizvode. Obilazeći štandove drugih škola vidjele smo puno kreativnih radova i upoznale mnogo vršnjaka.

Iako nismo pobijedile, kući smo se vratile sretne,  zadovoljne i bogatije za jedno iskustvo. Bio je to kvalitetno i lijepo proveden dan.

Az Eszék-Baranya Megyei Diákszövetkezetek Szemléje

A diákszövetkezetek megyei szemléjét 2019. május 10-én az Ernestinovói Általános Iskolában tartottuk. Reggel hétkor izgatottan indultunk a faluba vezető útra. Tudtuk, hogy ott új tapasztalatok, új barátok és sok-sok élmény vár ránk.

Miután szerencsésen megérkeztünk, és parkolót is találtunk, a magunkkal hozott munkáinkkal és egyéb kellékekkel elindultunk az iskolába, ahol néhány kedves diák elvezetett bennünket a számunkra kijelölt helyre. Egy óránk volt standunk elrendezésére. Nagy körültekintéssel és igyekezettel helyeztük el a szövetkezet termékeit: a gyöngyből, kerámiából készült ékszereket, a kerámiából, fából és újrahasznosított dolgokból készült díszeket, használati tárgyakat. A szövetkezet névadója, Vörös Márta és az ő Dunába veszett kincsei volt a témánk. Márta élettelen testét és kincseit halászhálóval emelték ki a halászok a kék folyóból, ezért tárgyainkat mi is egy halászhálón helyeztük el. Elkészítettük Márta fejszobrát is fából és vörös fonalból.

A héttagú zsűrinek bemutattuk munkáinkat és azok készítésének módját. Amíg a zsűri értékelésére, az eredményhirdetésre vártunk, árultuk is termékeinket, mi is körül néztünk a többi standon, az iskolában és környékén. Megismerkedtünk iskolásokkal, és gyönyörködtünk a sok ötletes munkában.

Annak ellenére, hogy díjat nem nyertünk, boldogan, elégedetten és tapasztalatokkal gazdagon tértünk haza. Szép és tartalmasan eltöltött nap volt ez.

-JK-

objavio: Administrator   datum: 14. 6. 2019.

« Ožujak 2024 »