Kenyérnap a Vörösmarti Általános Iskolában / Dan kruha u OŠ Zmajevac

A kenyér és hálaadás napját október 29-én tartottuk meg iskolánkban. Az alkalomhoz illő műsorunkat a diákok szavalataiból, dalaiból állítottuk össze, így adva hálát az Istennek a beért termésekért, az emberi munka gyümölcséért. Az alkalmi hálaadó beszéd, a közös imák, és az ételek megáldása után egymást kínálva fogyasztottunk a finomságokból, amelyeket szorgos kezek, szüleink és nagyszüleink gyűjtöttek vagy készítettek. Szakácsnénink finom és egészséges, adalékmentes házikenyeret is sütött.

A finom falatok elfogyasztása után az osztályokra még egy feladat várt: madárijesztők készítése. Igazán ötletes volt mindenki, és az osztályok tökéletes sikerrel tettek eleget ennek a kihívásnak is, amelyben nem kis szerepet vállaltak az osztályfőnökök is. Tegnap óta iskolánk udvarát színesítik a vidám figurák.

A fényképek megtekinthetők itt.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo u utorak 29. listopada.

Prigodnim programom učenika kroz pjesmu i recitaciju zahvalili smo Bogu za sve darove i sjetili sve svih onih koji nemaju toliko hrane kao mi. Nakon kratke priredbe, blagoslova i molitve svi učenici i učitelji zajedno su blagovali kruh i pecivo koje su pripremile vrijedne ruke naših mama i baka. Jeli smo i pravi domaći kruh koji je ispekla naša kuharica od tradicionalnih sastojaka.

Nakon blagovanja, svaki je razred imao zadatak izraditi strašilo. Uz veliku podršku razrednika, svi su učenici bili kreativni i uspješno su obavili zadatak! Šarene i vesele figure sada krase školsko dvorište.

objavio: Administrator   datum: 30. 10. 2019.

« Travanj 2024 »