POČETAK NASTAVE U ŠKOLI ZA UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA OD PONEDJELJKA 25.SVIBNJA. 2020.GODINE

Poštovani roditelji,

nastava za učenike razredne nastave počinje  od ponedjeljka 25. svibnja 2020. godine. U nastavku možete pročitati obavijesti o organizaciji nastave.

Naglasci za roditelje

• Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.
  • Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije. Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, a ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulazne kapije pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu, a zaposlenik škole će preuzeti dijete i otpratiti ga u školsku zgradu.
  • Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.
  • Preporuka je da svaki dan prije odlaska u ustanovu roditelj u djetetovu bilježnicu upiše vrijednost izmjerene temperature kod djeteta. Bilježnicu dijete donosi sa sobom u ustanovu a odgajatelj/nastavnik svakodnevno provjerava. (Upute  HZJZ https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Dodatne_preporuke_za_vrtice_i_skole_22_05_2020.pdf
  • Škola ne uzima izjava od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu. Roditeljima je omogućeno naknadno uključivanje djeteta u školu.
  • Roditelj/skrbnik treba se upoznati s Uputama HZJZa u cjelini koje su na sljedećoj poveznici https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_skole.pdf te s njima upoznati svoje dijete prije dolaska u školu i objasniti djetetu na njemu razumljiv način zašto te mjere postoje te ga potaknuti da ih se pridržava.

Učenici trebaju u školu krenuti tako da stignu u vrijeme kada je planiran ulazak njihovog razreda u školu. Ulazak učenika u školu i preobuvanje (ponijeti preobuću) je po razredima u razmaku od 5 minuta. Ulazak učenika u školu u Zmajevcu odvijat će se prema sljedećem rasporedu: 7,45 -  4.r. MO;

7,50 - 2.-3.r. MO;

7,55 - 1.-2.r HO i (4.r HO ukoliko se odluče doći)

Područne škole: Novi Bezdan i Suza učenici MO u 7,50, učenici HO u 7,55, a u PŠ Kotlina 4.r.u 7,50, 1.-3.r. u 7,55h

Nastava u školi će se odvijati prema rasporedu koji će učenici dobiti u ponedjeljak od svojih učiteljica i u svim našim školama trajat će od 8,00 do najduže 12,15h. Iznimno u ponedjeljak 25.5.2020. učenici će imati samo tri sata sa svojim razrednicima.

Sve ostale upute, informacije i obavijesti učenici će dobiti od svojih učiteljica u školi.

U ime svih učitelja, stručnih suradnika i djelatnika škole želimo se zahvaliti svim roditeljima na nesebičnom trudu, angažmanu i podršci koju su pružali djeci i nama tijekom odvijanja nastave na daljinu. Bez vas to ne bi bilo moguće i zato vam od srca hvala svima.

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2020.

« Travanj 2024 »