A Vörösmarti és Újbezdáni Általános iskola nyolcadik osztályos tanulói idén is ellátogattak Vukovárra...

A Vörösmarti  és Újbezdáni Általános iskola nyolcadik osztályos tanulói idén is ellátogattak Vukovárra  a hősök városába. A tereptanítás témája a Honvédő Háború volt.

A tanulók szeptember  14-én és 15-én  kétnapos program keretében  vettek részt  a Vukovár védelméről és a várost védő hősökről  szóló előadásokon.  Megtekintettéka  a Trpinjei úton levő emlékhelyet, a kórházat, Ovčarát és a  temetőben nyugvó hősök sírjait is. Ellátogattak a Vučedoli kultúra múzeumába és a Városi Múzeumba, azzal a céllal, hogy megismerjék Vukovár történelmét és múltját. Sok élménnyel, benyomással  tértek haza, abban a reményben, hogy a háború e szörnyűségei soha többé nem fognak megismétlődni.

Učenici 8. razreda i ove su godine posjetili grad Vukovar. Tema terenske nastave je bila Domovinski rat. Tijekom boravka u Vukovaru, učenici su slušali predavanja o obrani grada Vukovara, o herojima te su posjetili brojna mjesta poput Trpinjske ceste, bolnice, Ovčare  i Memorijalnog groblja. Osim spomenutih mjesta, učenici su se upoznali i s poviješću grada HEROJA , posjetivši Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej. Kući su se vratili puni dojmova i sa željom da se takva strahota rata više nikada ne ponovi.

objavio: OLGA BANAI Ivana Ivanišić   datum: 28. 9. 2017.

« Travanj 2024 »