Učenici hrvatskih odjela (1.-4. razred) sudjelovali su u eTwinning projektu Razmjena božićnih čestitki

Naša škola se uključila u eTwinning project Christmascards exchange 2018. Projekt je počeo u mjesecu listopadu a trajao je do kraja  prosinca.

U projektu su sudjelovali  učitelji  i učenici hrvatskih odjela OŠ Zmajevac i 77 europskih škola iz Velike Britanije,Mađarske,Španjolske,Portugala,Italije,Irske,Rumunjske,Turske,Danske,Ukrajine,Grčke, Armenije,Albanije, Norveške,Slovačke,Latvije, Litve, Makedonije, Srbije, Poljske i Finske.

Cilj projekta bio je poslati svoje ručno rađene božićne čestitke (minimalni broj: 10) drugoj djeci iz različitih europskih zemalja i upoznati mnoge različite načine proslave Božića u cijeloj Europi, sprijateljiti se i dijeliti  čarobni duh Božića. Učenici su preko Twinspace mogli razgovarati sa svojim vršnjacima diljem Europe, razmijenjivati fotografije i iskustva o  božićnim običajima.

Dio aktivnosti bila je: izrada dijelova zajedničkog advetskog kalendara i upoznavanje omiljenih božičnih pjesmica i igara karakterističnih za različite europske zemlje. Na Twinspacesmo predstavljali svoje škole te učili kako se čestita Božić na jezicima zemalja koje sudjeluju u projektu.Primili smo brojne   božične  čestitke  koje smo zajedno s opisom božičnih običaja izložili u holu škole. Svi smo uživali u projektu i jako nam je žao što je projekt završio.

Karácsonyi képeslapcsere

Iskolánk bekapcsolódott az eTwinning project  Christmascardsexchange 2018elnevezésű projektbe, amely 2018 októberében kezdődött, és december végén ért véget.

Összesen 77 európai iskola vette fel egymással a kapcsolatot. A vörösmarti horvát alsótagozat diákjai és tanítói is számos országgal cseréltek képeslapot, és ismerkedtek egymás kultúrájával.

A projekt keretében a tanulóknak saját készítésű karácsonyi üdvözlőlapokat kellett küldeniük egymásnak (legalább 10 iskolának) Európában. A küldeményben arról is adtak tájékoztatást egymásnak, hogyan várják és ünneplik a karácsonyt. Így valósították meg a projekt legfőbb célját, hogy megismerjék a különböző karácsonyi szokásokat, barátkozzanak, és megosszák egymással az advent varázslatos hangulatát. A diákok a Twinspace segítségével beszélhettek egymással, és fényképeket is küldhettek.

A közös adventi naptár egy részét mi készítettük el. Megismertünk számos, az egyes európai országokban kedvelt karácsonyi dalt és játékot. Mi is bemutattuk iskolánkat. Megtanultuk, hogyan kívánnak egymásnak boldog karácsonyt a különböző európai nyelveken. Nagy örömünkre sok karácsonyi lapot kaptunk, amelyeket a karácsonyi szokások leírásával együtt az iskola folyosóján állítottunk ki. Izgalmas volt várni az újabb és újabb küldeményeket. Igazán élveztük a projekt minden pillanatát, sajnáljuk, hogy befejeződött.

objavio: ŽAKLINA KVESIĆ   datum: 11. 9. 2019.

« Travanj 2024 »