Učenici hrvatskih odjela (1.-4.razred) sudjelovali su u brojnim eTwinning projektima

Učenici hrvatskih odjela (1.-4. razred) krajem školske godine 2018./2019. s učiteljicom Žaklinom Kvesić sudjelovali su u brojnim eTwinning projektima.

E TWINNING PROJEKTI

MEĐUNARODNI ETWINNING PROJEKTI

Fruits of autumn in the world- Plodovi jeseni u svijetu

Projekt se fokusirao na jesen, jesensko voće i sve što jesen nudi. Promatrali smo prirodu te izrađivali predmete i ukrase  s prirodom, plodovima naših vrtova, bili smo kreativni, aktivni, zanimljivi, jednostavni i poučni. Djeca su upoznala jesenske plodove drugih zemalja, njihove nazive na jeziku zemlje iz koje dolaze i upoznali smo nove prijatelje. U projektu je sudjelovalo 18 škola iz različitih zemalja( Italija, Slovačka, Turska,Rumunjska, Češka, Poljska i Hrvatska). Projekt je počeo 09. 10. 2018, a zatvoren je 20, 12, 2018.

CREATIVE WORKSHOP "TOYS"- KREATIVNA RADIONICA "IGRAČKE"

Projekt je počeo 03. 11. 2018 i traje još uvijek.

Sva djeca na zemlji vole se igrati s igračkama, jesu li sretni kada im damo gotovu tj kupljenu igračku ili će  biti sretniji ako ju sami naprave? U projektu su sudjelovali učenici i učitelji iz Grčke, Turske i Hrvatske Cilj projekta je da djeca upoznaju stare igračke s kojima su se igrala djeca u nekim prošlim vremenima te da pokušaju napraviti svoju igračku.

ŠETNJA KROZ GODIŠNJA DOBA

U projektu sudjeluje 94 učitelja i njihovih razreda  iz  Rumunjske, Sjeverne Makedonije, BiH, Srbije, Mađarske, Poljske i Hrvatske. Ovim projektom želimo poticati zanimanje za istraživanje promjena u prirodi, upućivati na važnost i korisnost boravka na svježemu zraku te poticati razumijevanje potrebe zaštite životinja pogotovo zimi.

PIPI DUGA ČARAPA OTKRIVA  HRVATSKU

Projekt Je pokrenut 07. 01. 2019 i traje i dalje

Autor projekta je učiteljica Žaklina Kvesić u suradnji sa  učiteljicom Martinom Plantosar Mihalić iz Švedske. U ovom projektu naša škola je partner projekta. U projektu sudjeluju 46 škole iz Hrvatske ali s obzirom na veliki interes slijedeće godine planiramo obnoviti projekt te ga proširiti na više zemalja iz Europe.U našem projektu smo  krenuti u nevjerojatan izlet s lutkicom Pipi .Posjetili smo različite dijelove Hrvatske te smo uživali  u mnogim aktivnostima o kojima su škole domaćini bilježili na mrežnim stranicama , facebook stranici i dnevniku koji je lutka Pipi ponijela na svoje putovanje.. Na ovom putovanju sudjelovale su različite škola širom Hrvatske tako da su sudionici u projektu virtualno putovali Hrvatskom, upoznali njezine dijelove te razvijali svoje jezične kompetencije.Neke škole su  osmislile  i novu odjeću koju je Pipi nosila (tipično za dio Hrvatske u kojem se nalazila) S obzirom na udaljenost, kontakti su se odvijati putem elektronske pošte ili koristeći razne web alate.

EUROPA U SRCU  - EUROPE AT HEART

Projekt je započeo  06. 05. 2019. I još uvijek traje. U njemu sudjeluje 36  škola iz  Slovačke, Mađarske, Rumunjske, Italije, Austrije, Grčke, Poljske, Bugarske i Hrvatske

Ovim projektom želimo razvijati ljubav prema svojoj domovini, poticati interes za poznavanjem vlastitih prava i dužnosti unutar razreda, škole, lokalne zajednice, svoje domovine, Europe.

Želimo da učenici shvate da u dobro uređenom društvu postoje određena pravila, propisi i zakoni koji jednako vrijede za sve.

Etwinning nacionalni projekt

ISTRAŽIVAČI PROŠLOSTI

Projekt je započeo 09. 10. 2018.Projekt je namijenjen učenicima trećih razreda . Učenici  istražuju  i uočavaju  sličnosti i razlike života u prošlosti i danas te važnost očuvanja tradicije i kulturne baštine kroz prošlost svojih predaka. Istraživali smo povijest svoje škole i mjesta u kojem učenici žive. Crtali smo logo za projekt. Saznali smo zanimljivosti iz života Otti Berger koja je bila znamenita dizajnerica a rođena je u Zmajevcu. Istraživali smo stare dječje igre našeg mjesta, promatrali stare razglednice Zmajevca . Učenici se projekt jako svidio. U projektu sudjeluje 20  škola iz Hrvatske.

objavio: Administrator   datum: 12. 9. 2019.

« Travanj 2024 »