Ballagás / Ispraćaj osmaša

Ezt a rendhagyó tanévet végül sikerült a szokásos módon, a nyolcadikosok elbúcsúztatásával zárni. Újbezdánban június 25-én, az anyaiskolában, Vörösmarton pedig június 26-án köszöntünk el tőlük. Az ünnepségeket az iskolák udvarán tartottuk meg.

Amikor pontosan 10,00 órakor, a ballagók számára utoljára, megszólalt a vörösmarti iskola csengője, a ballagókdalba kezdtek, és osztályfőnökeikkel együtt bejárták a jól ismert tantermeket, hogy így búcsúzzanak elettől az iskolától, iskolatársaiktól és tanáraiktól. Ez az iskola nyolc éven át a második otthonukvolt. Az öröm és a bánat könnyei is csillogtak szemükben, amíg a hetedikesek búcsúbeszédét hallgatták.Ez követően megköszönték tanáraik türelmét, meséltek a csínytevésekről. Az osztályfőnökök is megható szavakkalköszöntek el tanítványaiktól, beszédeikethasznos tanácsokkal szőtték át. Arra buzdították őket, hogyhaladjanak mindig bátran előre, legyenek becsületesek, és ügyeljenek jó hírükre. Az igazgatónő azt kérte tőlük, hogy terjesszék a szeretet, az egymás iránti kedvesség, optimizmus és az együttműködés vírusait.

A búcsúzó diákok saját fényképeikbőlkészült prezentációval idézték fel gyermekkoruk elmúlt éveit és az iskolában együtt töltött pillanatokat,könnyes szemekkel vagy éppen mosolygós arccal kísérve a bemutatót.

Sok sikert nektek, kedves ballagók!

Az ünnepség megható pillanatait megnézheted itt.

Ovu specifičnu školsku godinu završili smo tradicionalnim ispraćajem osmaša.  Ispraćaj osmih razreda u PŠ Novi Bezdan bio je 25. lipnja, a u matičnoj školi u Zmajevcu 26. lipnja. Svečanosti su održane u školskom dvorištu.

Kada se točno u 10,00 sati, za njih posljednji puta oglasilo školsko zvono, učenici osmih razreda uz pratnju svojih razrednica od škole su se oprostili koračajući jedan iz drugoga i pjevajući.  Obišli su školu i na taj se način oprostili od nje i učitelja. Bio im je to drugi dom punih osam godina. Sretni što odlaze, ali sa suzom u oku, učenici su napustili školu. Poslušali su oproštajne riječi svojih prijatelja iz sedmog razreda, zatim su se zahvalili svojim nastavnicima na strpljivom radu te se ispričali za sve nestašluke koje su učinili. Od svojih učenika, razrednice su se oprostile emotivnim govorima protkanim korisnim savjetima.Razrednice su poručile svojim učenicima:„Uvijek koračajte hrabro naprijed, igrajte pošteno, čuvajte svoj obraz.“Ravnateljica je pozvala osmaše da zareze sve virusom ljubavi, uzajamne srdačnosti, optimizma i međusobne suradnje.

Učenici osmih razreda pripremili su prezentacije sa svojim fotografijama te su se, uz suze i smijeh, prisjetili svog djetinjstva, ali i zajedničkih lijepih trenutaka provedenih u školi.

Sretno vam bilo, dragi naši!

Svečane trenutke možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 3. 7. 2020.

« Ožujak 2024 »