Horvátországi Magyar Gyermekszínjátszók Találkozója / Susret dramskih skupina na mađarskom jeziku

Június 18-án a Branko Mihaljević Gyermekszínházban került sor a találkozóra, amelyen négy magyar drámacsoport mutatkozott be.

Iskolánk tanulói először léptek a „világot jelentő deszkákra“, és kitűnően megállták helyüket. Egy szőlősgazda látogatása címmel adták elő Béni Izsák Ferenc, vörösmarti szőlősgazda életének egy nagy eseményét, amikor is meglátogatta Kossuthot olaszországi száműzetésében. Így fonódik össze Vörösmart története és a magyar nemzet történelme. A darabból a humor, a dal és a tánc sem hiányzott. Szécsényi Imre felejthetetlen alakítást nyújtott Kossuth és Čurman Leonardo pedig Béni Izsák Ferenc szerepében. A felkészítők Horváth Pécsi Mária, Böjtös Denisz és Kosić Júlia voltak.

A lelkes közönség, a szülők és tanárok sok tapssal bátorították és jutalmazták őket.

Na daske koje život znače učenici OŠ Zmajevac prvi puta stali su 18. lipnja u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku kada su sudjelovali na Susretu dramskih skupina na mađarskom jeziku.

Da je to  jedan poseban osjećaj uvjerili su se kada su prikazali predstavu pod nazivom  „Posjet jednog vinogradara“. Duhovita predstava govori o Košutu Lajošu kojega je posjetio jedan vinogradar. Ovom predstavom učenici su povezali svoju lokalnu povijest s poviješću svih Mađara, a premijerno su ju izveli 15. ožujka – na obljetnicu Mađarske revolucije u OŠ Zmajevac. Kroz ovu predstavu naši učenici su uz pomoć učitelja: Julije Kosić, Marije Horváth Pécsi i  Denisza Böjtösa prikazali sadašnjim generacijama događaje koji su se dogodili prije 200 godina. Vjerna publika učenicima bili su njihovi roditelji i učitelji koji su ih nagradili velikim pljeskom.

objavio: Dragana Božić   datum: 25. 6. 2024.

« Listopad 2024 »