Iskolanap / Dan škole

Június 19-én tartottuk meg az iskola napját. Hat rövidített óra megtartása után a tanulók és tanáraik az iskola udvarán lévő fák hűvösében, takarókon, székeken ülve pihentek, társalogtak, grilleztek és jókat falatoztak. Ezt a különleges napot még érdekesebbé tette, hogy a csúzai és sepsei tanulók is velünk tartottak. Csupán az újbezdániak ünnepeltek külön, mivel az utaztatás nem egyszerű. Az iskolanapi feladat sem volt könnyű, finom húst sütni és salátát készíteni. Látszott azonban, hogy sok diáknak ez sem okoz gondot, gyakorlottan mozogtak a grillek körül, és különböző trükköket alkalmazva egykettőre elkészítették a finom ebédet hol kevesebb, hol több tanári segítséggel. További játékokra, barátkozásra is bőven maradt idő. A fagylalt sem maradt el. Mindenki jól érezte magát, bár a visszapakolás nem a kedvenc része a pikniknek.

Dana 19. lipnja obilježen je Dan škole. Nakon održanih šest skraćenih sati, učenici i učitelji družili su se uz fini roštilj u hladovini školskog dvorišta. Ovaj poseban dan u životu škole, svojim dolaskom uveličali su učenici i učitelji PŠ Suza i PŠ Kotlina.

Zbog organizacijskih razloga učenici PŠ Novi Bezdan Dan škole obilježili su u Novom Bezdanu. Iako izvan školskih klupa, učenici su i ovoga puta imali zadatak. Ispeći meso na roštilju i pripremiti ukusnu salatu nije bilo lako, ali učenici su se složili da su im praktični svakodnevni poslovi ipak zanimljiviji od sjedenja u školskim klupama. Uz pomoć učitelja, učenici su rezali povrće, okretali pljeskavice i ćevape na roštilju te pravili salatu, ali i naučili pokoji zanimljivi kulinarski trik. Bilo je zanimljivo pripremati ručak u kojemu su, na kraju, svi uživali. Nakon ručka, učenici su imali slobodno vrijeme za igru i druženje. Prije polaska kući, učenici i učitelji rashladili su se sladoledom.

objavio: Dragana Božić   datum: 25. 6. 2024.

« Listopad 2024 »