Kőgyesi Melitta Magyar Népdaléneklési Verseny / Natjecanje u pjevanju mađarskih narodnih pjesama Kὅgyesi Melitta

A Laskói Általános Iskolában június 6-án vidáman telt a nap. Ekkor és ott tartották meg a fenti népdaléneklési versenyt, amelynek jelmondata volt: „Az éneklés szebbé teszi az életet, akik énekelnek, mások életét szépítik meg.” Anyaiskolánk és tagiskoláink is képviseltették magukat ezen a rendezvényen. A szereplésre Horváth-Pécsi Mária zenetanárnő készítette fel őket. 47, népviseletbe öltözött tanuló versenyzett négy kategóriában (1.-2., 3.-4., 5.-6., 7.-8. osztályok). Egy-egy saját választású, a tanárnővel begyakorolt magyar népdalt adtak elő.

Kitűnő eredmények születtek iskolánk számára. Alicia Bella Victoria Heinrich a 3.-4. osztály kategóriában 2. lett, az 5.-6. kategóriában Légrádi Loretta 3. helyezést, Juhász Zala 1. helyezést szerzett. A 7.-8. osztály kategóriában Zsivics Antónia az 1. helyen végzett.

Szívből gratulálunk a szép sikerhez a tanulóknak és a felkészítő tanáruknak is!

Dana 6. lipnja u OŠ Lug održano je natjecanje u pjevanju mađarskih narodnih pjesama pod porukom „Pjevanje čini život ljepšim, a oni koji pjevaju uljepšavaju život drugima.“ Na natjecanju su sudjelovali i naši učenici matične i područnih škola pod mentorstvom učiteljice Glazbene kulture Marije Horvath-Pecsi. Narodne pjesme pjevalo je 47 učenika odjevenih u narodne nošnje, a podijeljenih u četiri kategorije (1.-2., 3.-4., 5.-6. te 7.-8. razred). Učenici su  imali zadatak otpjevati jednu mađarsku narodnu pjesmu po izboru koju su uvježbali s učiteljicom.

Naši učenici ostvarili su odlične rezultate. Učenica Alicia Bella Victoria Heinrich ostvarila je 2. mjesto u kategoriji 3.-4. razred, učenica Loretta Legradi ostvarila je 3. mjesto u kategoriji 5.-6. razred.  Učenica Zala Juhas ostvarila je 1. mjesto u kategoriji 5.-6. razred, a učenica Antonia Živić ostvarila je 1. mjesto u kategoriji 7.- 8. razred.

Čestitamo učenicima i mentorici na izvrsnim rezultatima!

objavio: Dragana Božić   datum: 10. 6. 2024.

« Listopad 2024 »