Hátizsák (teli) kultúrával - művészet és kultúra az óvodában és az iskolában

2017. november 28-án a Hátizsák (teli) kultúrával elnevezésű program keretében iskolánkban megtartottuk az első műhelyfoglalkozást. A téma a táncművészet volt, és a foglalkozást „No  work & just play” címmel Sanja Tropp Frühwald vezette, aki a modern táncművészetek táncosa és koreográfusa, valamint a VRUM művészeti szervezet vezetője. A foglalkozás résztvevői a vörösmarti, csúzai és újbezdáni iskola 1.-4. osztályos tanulói voltak, akik jól szórakoztak, míg vidáman és élvezettel táncoltak.

A Hátizsák (teli) kultúrával elnevezésű program művészetre és kultúrára kíván tanítani, illetve azt közelebb hozni azokhoz a gyerekekhez és fiatalokhoz, akik kulturális és művészeti élményekben kevésbé részesülhetnek, ilyen jellegű tanulási lehetőségek pedig korlátozottan állnak rendelkezésükre környezetükben. A programot a horvát Kulturális Minisztérium és a Tudományos, Oktatási és Sportminisztérium közös együttműködésben valósítja meg az óvodai, általános és középiskolai kurikulomot támogató, kiegészítő programként.

A képek itt megtekinthetőek.

28. studenog 2017., u našoj školi održana je prva radionica u okviru programa „Ruksak (pun) kulture“

Radionicu plesne umjetnosti „No work & just play“  vodila je Sanja Tropp Frühwald,  plesačica i koreografkinja suvremenog plesa, voditeljica umjetničke organizacije VRUM. Na radionici su plesali, zabavljali se i uživali učenici 1.- 4. razreda iz Zmajevca, Suze i Novog Bezdana te njihove učiteljice.

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim sadržajima.
Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

objavio: TATJANA TOMEK Julianna Kosić   datum: 1. 12. 2017.