ZEC KOJI TREBA DOKAZATI DA JE NAJBRŽI NA SVIJETU

Dorianova priča

Dorian Ilić pisao je priču na satu prema bajci Zorana Pongrašića Najsporiji kralj na svijetu.  Zadatak je bio napisati priču o zecu koji treba dokazati da je najbrži na svijetu.

Bilo jednom davno u dalekom kraljevstvu kojim je vladao kralj Dugouški Sporić i njegov sin Dugouški Brzić. Svi su hvalili sina da je najbrži zec na cijelome svijetu.

Ali kada je za to čuo princ Zbrborički Okruglić, tada se naljutio i dojurio do princa Dugouškog Brzića pa mu je rekao: ti nisi najbrži zec na cijelome svijetu, nego sam to ja Zbrborički Okruglić. Nakon te rečenice svi su bili u čudu. Skoro su se i onesvijestili, a tada se umiješao kralj Dugouški Sporić i drugi kralj Zbrborićki Debelčić.  Počela je svađa sve dok kralj Dugouški Sporić nije viknuo: neka se naši sinovi utrkuju tko je najbrži, a mi tko je najsporiji. Drugi kralj je pristao na dogovor. Tada je sudac dao znak za utrku najbržeg zeca. Staza je bila dugačka 565000 km. Utrka nije dugo trajala. Prvi je stigao princ Dugouški Brzić i svi su bili sretni. Sada je došao red na kraljeve. Njihova staza je bila dugačka 20 km. Sudac je dao znak i kraljevi su krenuli. To je bila jako prljava trka, gurali su se, udarali, a prvi je stigao kralj Zbrborićki Debelčić uz varanje, pa je diskvalificiran. Pobijedio je kralj Dugouški Sporić.

Tada je zapisano da je najsporiji kralj na svijetu Dugouški Sporić, a najbrži princ Dugouški Brzić.

Dorian Ilić, 4.e HO

Zmajevac 1.3.2019.

objavio: Administrator   datum: 8. 4. 2019.

« Travanj 2024 »