Završeno 1. kolo Modelarske lige Popovac 2016.

Dana 5.5.2016. u Domu kulture u Popovcu održano je 1. kolo Modelarske lige. Sudjelovali su učenici od 5. do 8. razreda iz OŠ Popovac, OŠ Šećerana i OŠ Zmajevac.

Prije samog natjecanja sve prisutne pozdravili su tajnik Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije gospodin Ivo Grgić, prof. , predsjednik DPTK Beli Manastir Srečko Ivković, prof. , ravnateljica OŠ Popovac Jadranka Sabljak,prof. i načelnik Općine Popovac Zoran Kontak dipl.oec. Sudjelovalo je 30 ekipa po dva učenika što čini 60 natjecatelja. Tehnička tvorevina koju su natjecatelji imali za zadatak izraditi bila su građevinska kolica. Zadatak su učenici izrađivali od šperploče koristeći se Unimat Basic strojevima koji su sigurni za rad. Prve tri najuspješnije ekipe bile su:

- 3. mjesto: Ana Maria Kramer i Sanja Denise Koprivec iz OŠ Popovac
- 2. mjesto: Larisa KošaK i Doris Stanimirović iz OŠ Šećerana
- 1. mjesto: Kevin Lovaković i David Kovač iz OŠ Zmajevac

Za prve tri ekipe sponzori Općina Popovac, Karolina d.o.o., Školska Knjiga i Euroherc d.d. osigurali su prigodne nagrade. Osim nagrada sponzora, tri najuspješnije ekipe su se također i plasirale u 2. kolo Modelarske lige odnosno županijsku razinu Modelarske lige koja će se održati 12.05.2016. na sportskom aerodromu Osijek-Čepin.

Na području Osječko-baranjske županije završeno je 1. (gradsko) kolo  Modelarske lige. Organizirano je natjecanje u : Našicama, Vladislavcima, Osijeku, Čemincu, Popovcu i Valpovu. U natjecanje se uključilo  320. natjecatelja (učenika od 5. Do 8. razreda), ili 160 ekipa. Šest najboljih učenika iz svakog mjesta natjecat će se na 2. Kolu Modelarske lige.

U 2. Kolo Modelarske lige Osječko-baranjske županije plasirali su se:  Ida Raich, Petra Matković, Frano Vujnović, Gabrijel Vidović, Barbara Poslon, Filip Škrnjug, Dora Borić, Josip Capan, Kristijan Gudelj, Ivan Strmečki, Marko Mišin, David Mihelc, Lorena Kovač, Mihaela Stiplošek, Kristajan Kitanović, Matej Orešković, Dorijan Kruljac, Helena Zavorski, Eva Benić, Tea Đambo, Dejana Dokić, Gabrijela Kanjo, Mislav Tkalec, Igor Varga, Kevin Lovaković , David  Kovač, Larisa Košak, Doris Stanimirović, Anamarija Kramer, Sanja Denise Koprivec, Antonio  Brleković, Benjamin Crnčan, Josip Ilić, Mateo Ščukanec, Tara Bušić i Lana Maltar odnosno 18 ekipa.

Županijsko kolo Modelarske lige održat će se  12.5.2016. u  Osijeku na Aerodromu (Zračna luka Čepin).

objavio: ANDREJA VUKADINOVIĆ   datum: 9. 5. 2016.