Završeno 2. kolo Modelarske lige

Dana 12.5.2016. godine na sportskom aerodromu Osijek-Čepin, održano je 2. (županijsko) kolo Modelarske lige. Sudjelovalo je 36 najbolje plasiranih natjecatelja (učenika od 5. do 8. razreda), pobjednika 1. kola s područja Osječko-baranjske županije.

Gosti u 2. kolu bile su ekipe iz: Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ , Udruge Zvono Belišće, SOS Dječjeg sela Ladimirevci, OŠ Matija Gubec Donji Tavankut, Katoličke osnovne škole Požega.

U 1. kolu Modelarske lige na području Osječko-baranjske županije bila su organizirana natjecanja u : Našicama, Vladislavcima, Osijeku, Čemincu, Popovcu i Valpovu. U natjecanje se uključilo 320 natjecatelja odnosno 160 ekipa.

Prije samog natjecanja sve prisutne pozdravili su tajnik Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije (ZTK OBŽ) gospodin Ivo Grgić, prof., predsjednik ZTK OBŽ gospodin Marin Kordić, dipl.iur. Natjecanje je službeno otvorio voditelj Odsjeka za prosvjetu, tehničku kulturu, djecu i mladež Grada Osijek gospodin Davor Brust. Natjecatelje je s pravilima upoznao voditelj provedbe natjecanja gospodin Antun Šikić. Tehnička tvorevina koju su natjecatelji imali za zadatak izraditi bila je dječja stolica. Zadatak su učenici izrađivali od šperploče koristeći se Unimat Basic strojevima koji su sigurni za rad.

Prve tri najuspješnije ekipe bile su:

- 3. mjesto: Kevin Lovaković i David Kovač iz OŠ Zmajevac (Mentor: Andreja Vukadinović, dipl.ing.)
- 2. mjesto: Frano Vujević i Gabrijel Vidović iz OŠ J.J.Strossmayera Đurđenovac (Mentor: Marko Fogec, mag.ing.el.)
- 1. mjesto: Dora Borić i Josip Capan iz Centra tehničke kulture Osijek – ZTK Grada Osijeka (Mentor: Katarina Tomić, prof.)

Za prve tri ekipe sponzori ZTK OBŽ, ZTK Grada Osijeka, Karolina d.o.o., Aeroklub Osijek i Euroherc d.d. osigurali su prigodne nagrade. Osim nagrada sponzora, najuspješniji su se također i plasirali u 3. kolo Modelarske lige odnosno državnu razinu Modelarske lige koja će se održati od 27.5. do 29.5.2016. u Nacionalnom centru tehničke kulture Kraljevica u Kraljevici.

Organizatori se zahvaljuju svim natjecateljima, mentorima, ravnateljima škola, gostima i svim ostalima koji su na bilo koji način poduprli projekt Modelarske lige u Osječko-baranjskoj županiji.

objavio: ANDREJA VUKADINOVIĆ   datum: 16. 5. 2016.