PROMETNI POLICAJCI U PRVOM RAZREDU

Kako bi naši pravšići bili što sigurniji na putu od kuće do škole, 21. rujna 2016. u posjet su im došli prometni policajci. Kratkim, korisnim predavanjem i razgovorom učenici prvog razreda  upoznali su temeljna  pravila sigurnog sudjelovanja u prometu.

Što moramo učini prije nego prelazimo cestu? Što znači crveno svjetlo na semaforu? Na koji je način najsigurnije hodati nogostupom?, samo su neka od niza pitanja koja su policajci postavili prvašićima tijekom teoretskog dijela edukacije, a na koja su oni spremno odgovarali.

Poredani u školskim klupama prvašići su budno pratili predavanje o sigurnosti u prometu koje su održali policajci. Činjenica da su policajci bili u odorama dodatno je plijenila njihovu pozornost i njihovom zanimanju nije bilo kraja.

Spremno su odgovarali na sva postavljena pitanja i pokazali veliko predznanje o sigurnosti u prometu. Znali su tako da djeca do 12 godina moraju sjediti na stražnjem dijelu automobila, da moraju staviti pojas kada se voze, da moraju gledati lijevo pa desno pa ponovo lijevo prije nego li prijeđu cestu. Znali su također, da lijevo i desno moraju gledati čak i kada su na pješačkom prijelazu te da se cesta prelazi odlučnim korakom, ni prebrzo, ni presporo. Društvo su im pravili i učenici 2.,3. I 4. razreda Tako smo svi zajedno ponovili znanja o mjerama opreza i sigurnostiu prometu  kako bi naši učenici ,posebno prvašići uspješno i sigurno stigli od kuće do škole. Na kraju predavanja prometni policajci su im pokazali motor koji  koriste u svom radu, što je izazvalo posebno oduševljenje prisutnih učenika.

objavio: ŽAKLINA KVESIĆ   datum: 23. 9. 2016.