Jónak lenni jó/ Dobro je biti dobar

Ezt vallja Bauer Zsolt, aki 2018. december 11-én  ellátogatott hozzánk barátaival. Elmondta nekünk, hogy egyik célja a rászorulók segítése, és munkája mellett erre is talál időt. Mivel nálunk nem mindenki fizetheti meg az uzsonnát, pedig mindennap sokáig az iskolában vagyunk, mi is rászorulunk a segítségre.

Bauer Zsoltnak és a barátainak köszönhetjük a reggeli első uzsonnánkat, amiért nem kell fizetnünk. Összesen négyen érkeztek ismeretlen jóakaróink, akiket most sikerült megismernünk.

Én verset mondtam, és énekeltem is a többiekkel együtt. Így akartuk meghálálni a kedvességüket. A legvégén még egy kis ajándékot is adtunk nekik, amit mi készítettünk az iskolában. Bauer Zsolt köszönetet mondott a kedves fogadtatásért, a szép és megható műsorért, amit Klára tanár néni tanított be nekünk, és szervezett meg.

Jó volt, hogy kifejezhettük hálánkat, és örömet szerezhettünk annak, aki ismeretlenül is segített minket, mert jó tett helyében jót várj. Jó kapni, de talán még szebb adni.

Jónak lenni jó.

Dobro je biti dobar

Takvog je uvjerenja Zsolt Bauer, koji nas je zajedno sa svojim prijateljima posjetio 11. prosinca 2018. Ispričao nam je da je njegov cilj pomoći onima kojima je to potrebno, unatoč svojim radnim obvezama. Budući da kod nas ne mogu svi platiti užinu, a svaki dan smo dugo u školi, i nama je bila potrebna pomoć.

Njemu i njegovim prijateljima možemo se zahvaliti za našu prvu užinu. Njih četvero došlo je iz Mađarske. Danas smo imali priliku prvi put vidjeti naše donatore.

Ja sam recitirala i pjevala s drugim učenicima. Na taj način željeli smo izraziti našu zahvalnost za njihovu dobrotu. Na kraju smo predali dar koji smo pripremili u školi.
                Zsolt Bauer zahvalio se u ime prijatelja za lijepi i dirljivi program koji je organizirala učiteljica Klara.

Bio je dobar osjećaj pokazati zahvalnost i obradovati one koji su nam pomogli čak i bez prethodnog poznavanja, jer dobrota ti se vraća dobrotom. Dobro je primati, ali možda je čak ljepše davati.

Dobro je biti dobar.

objavio: Administrator   datum: 17. 12. 2018.