Tanulmányi kirándulás Pécsen / Izvanučionična nastava u Pečuhu

A felsősök december 19-20-án ellátogattak Pécsre. A kétnapos kiránduláson egyáltalán nem unatkoztunk.

Megnéztük a pécsi székesegyházat, gyönyörködve hallgattuk az orgonamuzsikát. Sétát tettünk a városban, megtekintettük a közeli nevezetességeket, és élveztük az adventi forgatagot. A Zsolnay negyed planetáriumában a csillagászat tudományába vezettek be bennünket, és varázslatos utat tettünk meg a világűrben mindössze 1 óra alatt. A kulturális negyedben megcsodálhattuk a Gyugyi kerámiagyűjtemény egyedi darabjait, majd este a városi színház impozáns épületében A muzsika hangjai című musical varázsolt el bennünket szép történetével, színpadképeivel, valamint a színészek lenyűgöző énekével és játékával.

A következő reggel is zenével kezdtük a napot. A Kodály Központban műhelyfoglalkozást tartottak a számunkra, a filharmonikusok néhány tagja bemutatta hangszerét, és hegedűn játszott. Néhány téli dalt közösen is énekeltünk.

Kevés szabadidőnk alatt néhányan a játszótéren játszottak, majd az Árkád vásárlóközpontba látogattunk el. Gyorsan elszaladt az idő, mint mindig, amikor jól érzi magát az ember. Ebéd után indultunk vissza kissé fáradtan, de tele csodás élményekkel.

Alig várjuk, hogy ismét ilyen utazásban lehessen részünk!

A fényképek megtekinthetők itt.

Učenici viših razreda s učiteljima su 19. i 20. prosinca posjetili Pečuh.

Tijekom dvodnevnog izleta nije nam bilo dosadno. Posjetili smo katedralu u Pečuhu te uživali u zvucima orgulja, prošetali smo gradom i pogledali značajnije znamenitosti te uživali u adventu. U Zsolnay kulturnoj četvrti posjetili smo planetarij u kojemu smo uz promatranje planeta poslušali zanimljivo predavanje, a nakon toga pogledali smo zbirku keramika Gyugyi, koja je vraćena iz Amerike. Dan smo začinili odlaskom u Narodno kazalište gdje smo pogledali operetu Naše pjesme, naši snovi. Sljedeće jutro započeli smo glazbom i plesom. Suradnici Koncertne dvorane Kodály održali su nam zanimljivu radionicu, a filharmoničari svirali su na violini. Naši učenici imali su malo slobodnog vremena koje su proveli igrajući se u parku. Prije polaska kući, posjetili smo i trgovački centar Árkád. Sve što je lijepo, kratko traje. Kući smo se vratili umorni, ali puni predivnih uspomena.

Veselimo se nekom novom putovanju!

objavio: Administrator   datum: 27. 12. 2019.