Műhelyfoglalkozások az UZBRDO/FELFELÉ elnevezésű projekt keretében / Radionice u okviru projekta UZBRDO

Január 3-án az UZBRDO/FELFELÉ elnevezésű projekt keretében a Vörösmarti Általános Iskolában műhelyfoglalkozásokat tartottunk azért, hogy a téli szünetbenlehetővé tegyük tanulóink számára a szabadidő tartalmas eltöltését egymás körében. Vendégeink voltak az Újbezdáni Tagiskola, a Magyar Oktatási és Művelődési Központ, valamint a Laskói Általános Iskola diákjai is. Mivel iskolánkban a fenntarthatóság szellemében próbálunk cselekedni, három különféle műhelyfoglalkozás keretében a tanulók azzal ismerkedhettek, hogyan lehet a természetes anyagokat újra hasznosítani, hogyan készíthetünk a régi ruhákból egy új dolgot. A kreatív műhelyben régi farmerekből táskákat készítettek, a modellezők fából gyártottak asztali szervezőt, a rajzcsoport linóleumokat vésett, így igazi műalkotások, linómetszetek jöttek létre. A tanulók kitartóan szorgoskodtak, és végül a jól végzett munka a megelégedettség örömét varázsolta az arcukra. Ez azt mutatta, hogy ilyen foglalkozások máskor is sikert aratnának.

Megköszönjük Kettős Gyöngyi nyugdíjas tanítónő közreműködését a kreatív műhely tevékenységének bonyolításában!

A fényképek megtekinthetők itt.

Dana 3. siječnja, u okviru projekta UZBRDO, u Osnovnoj školi Zmajevac održane su radionice.

Radionice smo organizirali kako bismo omogućili djeci da tijekom zimskih praznika kvalitetno provedu slobodno vrijeme sa svojim vršnjacima, ali i da nešto nauče.Ugostili smo učenike iz Mađarskog centra i iz OŠ Lug te naše učenike iz PŠ Novi Bezdan. Budući da u školi nastojimo razmišljati održivo,na trima različitim radionicama učenici su naučili kako koristiti prirodne materijale te kako od stare odjeće napraviti nešto novo. Na kreativnoj radionici učenici su pravili torbe od starih traperica, na modelarima su izrađivali drveni organizator za stol, a likovna skupina izrađivala je linorez iz kojega su kasnije nastala prava umjetnička djela. Učenici su bili marljivi, a konačni radovi izmamili su osmijehe zadovoljstva na licima naših učenika. Zadovoljna lica ukazuju nam da bi takvih radionica trebalo biti više.

Zahvaljujemo Gyöngyi Kettős na podršci koju je dala učenicima na kreativnoj radionici!

objavio: Administrator   datum: 7. 1. 2020.