eTwinning nagrade za nacionalnu oznaku kvalitete

U školskoj godini 2018./2019. učenici 1.- 4.razreda HO OŠ Zmajevac s učiteljicom Žaklinom Kvesić sudjelovali su u sedam eTwinning projekata: Šetnja kroz godišnja doba, Europa u srcu, Christmas cards exchange 2018,  Creative workshop"TOYS",Fruits of autumn in the world, Istraživači prošlosti i Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku

Za svoj rad nagrađeni su nacionalnom oznakom za kvalitetu rada na četiri projekta. Navedeno priznanje daje se učiteljima i učenicima za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima

Za učenike i učitelje, ono predstavlja poticaj njihovom dodatnom trudu i radu, a za škole općenito, ovo je javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Rad na ovim projektima razvija informacijsko-komunikacijske vještine učenika i njihovu svijest kao europskih građana, te služe razvijanju kreativnosti i doprinose izrastanju učenika u samostalne i odgovorne osobe sklone timskom radu.

Ono što čini razliku između tradicionalne nastave i nastave u koju su integrirani eTwinning projekti jest mogućnost da učenici rezultate svoga rada prezentiraju ne samo izvan učionice, nego i izvan svoje zemlje.

Naša škola bila je škola partner, a učiteljica Žaklina Kvesić suautorica je na projektu Pipi Duga Čarapa putuje Hrvatskom te je jako ponosna na dobivene nagrade.

objavio: ŽAKLINA KVESIĆ   datum: 30. 9. 2019.