Sportnap „Ép testben ép lélek” / Sportski dan „U zdravom tijelu, zdrav duh“

Február 20-án iskolánk tanulói részt vettek Eszéken, a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központban az „Ép testben ép lélek“ jelmondattal megtartott sportnapon, amelyet a „2019-a határon túli magyar gyerekek éve“ elnevezésű projekt keretében szerveztek meg. A vörösmarti anyaiskola tanulóin kívül jelen voltak még az újbezdáni körzeti iskolások, valamint a laskói, kórógyi diákok és a Központban tanulók is, akik különböző stafétajátékokban mérték össze erejüket. Iskolánk újbezdáni tanulói második helyezést értek el, oklevelükhöz egy nagy serleg is járt. A vörösmartiak az ötödik helyen végeztek. Mindnyájan sportérmet is kaptak.

Gratulálunk!

Dana 20. veljače naši su učenici sudjelovali na sportskom danu u Prosvjetno-kulturnom centru Mađara u Osijeku. Sportski dan pod nazivom „U zdravom tijelu, zdrav duh“ organiziran je u sklopu projekta „2019. godina mađarske djece izvan granica“.

Osim naših učenika iz OŠ Zmajevac i PŠ Novi Bezdan, sudjelovali su i učenici osnovnih škola iz Luga, Korođa i Centra. Učenici su odmjerili snage u različitim štafetnim igrama. Ekipa naše škole iz Novog Bezdana osvojila je drugo mjesto i veliki pehar. Ekipa iz Zmajevca zauzela je peto mjesto. Svi sudionici dobili su medalje.

Čestitamo!

objavio: Administrator   datum: 21. 2. 2020.