Klizanje

Dana 7.2.2020. Osječko-baranjska županija omogućila je OŠ Zmajevac, PŠ Suza i PŠ Kotlina odlazak u Osijek na klizanje na Gradskom klizalištu Sokolski dom Osijek sufinancirajući izvanučioničku nastavu sredstvima iz svoga proračuna.

Osim klizanja posjetili smo dječji odjel Gradske knjižnice u Osijeku,  gdje su nas knjižničarke ugostile pokazavši učenicima razne knjige, iskaznicu, žig knjižnice i objasnile im što točno one rade. Nakon upoznavanja zanimanja knjižničarka im je pročitala jednu slikovnicu i ponudila im da si uzmu knjigu po želji koju će čitati. Poslije toga su se igrali s različitim didaktičkim igračkama. Na putu prema autobusu učenike smo odveli do Sakuntala parka koji potječe iz 19. stoljeća, ali prema nazivu svoje korijene vuče iz indijske književnosti 5. stoljeća gdje su vidjeli odljev u bronci Ulice europske avenije, te im je objašnjena secesijska gradnja i izgled kuća. Prošli smo kroz Tvrđu gdje im je u kratkim crtama rečeno nešto o povijesti grada. Učenici i učitelji su uživali u izvanučioničkoj nastavi koja izlazi iz okvira standardne nastave.

Još jednom moram naglasiti da zahvaljujemo Osječko-baranjskoj županiji na sufinanciranju izvanučioničke nastave za učenike i učitelje i nadamo se odličnoj suradnji i idućih godina.

objavio: RAJKA ŠAGODIĆ   datum: 7. 2. 2020.