KÉP/ÍRÁS esszépályázat / Natjecanje u pisanju sastava

A magyar kultúra napja alkalmából, amelyet január 22-én tartunk, esszéíró pályázatot írt ki a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ. Iskolánkból öt tanuló pályázott. Az esszékhez az ihletet ismert magyar festők munkái szolgáltatták. Az I. helyezett Angyal Eszter, a III. helyezett Kolar József Benjamin lett. Különdíjat pedig Szabó Vivien kapott.  Bár helyezést nem értek el, de Takács Lara és Fica Glória is örülhettek az ajándékoknak. Ünnepélyes keretek között, az igazgatónő közreműködésével adtuk át a jutalmakat.

Büszkén és örömmel gratulálunk!

A fotók megnézhetők itt!

Povodom Dana mađarske kulture, koje se obilježava 22. siječnja, održano je natjecanje u pisanju sastava na mađarskom jeziku i pismu.

Učenici su imali zadatak napisati sastav na zadani likovni predložak. Na natjecanju su sudjelovali učenici viših razreda te su postigli zavidne rezultate. Učenica Anđal Ester (7.r.) osvojila je prvo, Kolar Jozsef Benjamin (6. r.) treće mjesto. Sabo Vivien(7.r.) je dobila posebnu nagradu. U našoj školi svi natjecatelji su pohvaljeni i nagrađeni bez obzira na postignuto mjesto pa su Lara Takač i Gloria Fica (6.r.) također primile pohvalnice i knjige. Ravnateljica je čestitala učenicima te uručila pohvalnice i nagrade.

Čestitamo!

objavio: Administrator   datum: 28. 2. 2022.