A π napja / Dan broja Pi

Március 14-én, hétfőn a vörösmarti anyaiskolában megemlékeztünk a π napjáról.

A π (pí) a matematikában és a fizikában használt transzcendens szám. Az Euklideszi geometriában a kör kerületének és átmérőjének arányaként határozzák meg. A pí napján a nyolcadikosok tanáraik segítségével mandalákat készítettek, érdekességeket, versikéket olvastak fel a pí számmal kapcsolatban. A felsősök abban versenyeztek, hogy ki tud több pí tizedesértéket megjegyezni. A legsikeresebbek 49 tizedesjeggyel Bistrovic Mateo és 30 megjegyzett tizedesjeggyel Sabo Viviven voltak. A jutalom nem maradt el.

Gratulálunk!

A fotók megnézhetők itt!

U ponedjeljak 14. ožujka u matičnoj školi u Zmajevcu obilježili smo Dan broja Pi.

Pi ili π je matematička konstanta, danas široko primjenjiva u matematici i fizici, a definira se kao odnos opsega i promjera kruga. Uoči toga dana, učenici su s učiteljima Matematike izradili mandale s ovim matematičkom konstantom. Učenici osmih razreda pročitali su nekoliko zanimljivosti i pjesmicu o broju π. Učenici viših razreda natjecali su se u zapisivanju što većeg broja decimala broja π. Najbolje rezultate ostvarili su Mateo Bistrović i Vivien Sabo.

Čestitamo!

objavio: Administrator   datum: 16. 3. 2022.