A Down-szindróma világnapja / Svjetski dan osoba s Down sindromom

A tavasz első napján, március 21-én tartjuk a Down-szindróma világnapját vagy a felemás zoknik napját. Iskolánkban mi is felemás zoknikat húztunk, így üzentük Down-szindrómás barátainknak, hogy elfogadjuk másságukat, tiszteljük és társadalmunk egyenlő értékű tagjainak tekintjük őket.

A Down-szindróma a leggyakoribb, kromoszómaeltéréssel járó állapot, amely különböző pszichofizikai zavarokat okoz a gyerekek fejlődésében. Az ilyen gyerekek azonban közvetlenek, melegszívűek, vidámak.

A másság tegyen gazdaggá minket, és kovácsoljunk belőle erőt!

Na prvi dan proljeća, 21. ožujka obilježava se Svjetski dan osoba s Down sindromom ili Dan šarenih čarapa. I mi smo obilježili ovaj dan noseći različite čarape kojima smo poručili našim prijateljima s Down sindromom da prihvaćamo različitost i da ih poštujemo te ravnopravno prihvaćamo u naše društvo.

Down sindrom smatra se jednim od najčešćih genetskih odstupanja pri kojem dolazi do različitih psihofizičkih poteškoća u razvoju djeteta. Unatoč tomu, djeca s Down sindromom su topla, dobrodušna, vedra i vesela.

Neka različitost bude naše bogatstvo i naša snaga!

objavio: Administrator   datum: 23. 3. 2022.