Az autizmus világnapja / Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Az autizmus világnapját április 2-án tartják azzal a céllal, hogy felhívják a világ figyelmét az autizmusra, hogy előmozdítsák az autizmussal élők beilleszkedését a társadalomba, másságuk elfogadását. Vörösmarton is megemlékeztünk erről a napról. Az iskolai tanulói a Furcsa dolgok történnek című film megtekintésével bővíthették ismereteiket az autizmusról, az autisták környezetükhöz való viszonyáról. A hátán petárdát hordó kutya című képregény elolvasása után saját viselkedésükről és érzéseikről beszélgettek. A tanulók támogató üzeneteket fogalmaztak meg autista embertársaiknak. Kék papírt használtak erre, mivel az autizmus a fiúknál gyakoribb, mint a lányoknál.

Minden ember más, de egyenlő!

Svjetski dan svjesnosti o autizmu obilježava se 2. travnja, a cilj je prenijeti poruku o  prihvaćanju autizma i promicanju daljnjeg uključivanja u društvo osoba s autizmom. U matičnoj školi u Zmajevcu obilježili smo ovaj dan.

Kako bi bolje razumjeli osobe s autizmom te njihov pogled na svijet, učenici su pogledali edukativni film „Događaju se čudesne stvari“, pročitali su strip „Pas koji je nosio petarde na leđima“ te su razgovarali o svojim osjećajima i ponašanju. Učenici su pisali poruke podrške autističnim prijateljima. Poruke su ispisivali na plavim papirićima, jer je autizam češći kod dječaka nego kod djevojčica.

Svi smo mi različiti, ali jednaki!

objavio: Administrator   datum: 6. 4. 2022.