A modellező liga 1. fordulója a vörösmarti iskolában / U OŠ Zmajevac održano 1. kolo Modelarske lige

A modellező liga egy csoportos, páros verseny (2 tanulóval) a modellezés/makettkészítés területén, amelyet a Horvát Technikaoktatási Közösség bonyolít a technikatanárok szövetségével, a megyei és járási technikaoktatási közösségekkel, általános iskolai technikatanárokkal karöltve a technikai készségek fejlesztésére tanításon kívüli tevékenység keretében.

Április 29-én iskolánkban a modellezők ligája első fordulójának megtartására került sor, amelyen a hercegszőlősi és a mi iskolánk tanulói vettek részt. Összesen 12 csoport mérte össze tudását. A feladatuk egy bababölcső makettjének elkészítése volt az Unimat Basic gépek alkalmazásával és 3mm vastagságú furnérlemez felhasználásával.

Minden résztvevő sikeresen elvégezte a feladatot. A legsikeresebb pár a megyei versenyen, azaz a második fordulón vehet majd részt.

Modelarska liga je ekipno natjecanje (2) učenika u području modelarstva/maketarstva, koje provodi Hrvatska zajednica tehničke kulture u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama, s ciljem razvijanja tehničkih vještina kroz izvannastavne aktivnosti.

Dana 29. travnja u OŠ Zmajevac provedena je prva razina natjecanja Modelarske lige, tj. I. kolo Modelarske lige. Na natjecanju su sudjelovali učenici OŠ Kneževi Vinogradi te naši učenici. Ukupno je sudjelovalo 12 ekipa koje su imale zadatak izraditi model kolijevke za dijete radom na Unimat Basic strojevima. Materijal koji se koristio za modele bila je šperploča debljine 3 mm.

Svi sudionici uspješno su izvršili zadatak, a najuspješniji par bit će pozvan na županijsku razinu natjecanja, tj. II. kolo Modelarske lige.

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2022.