Tereptanítás / Terenska nastava

Június 3-án, pénteken a vörösmarti iskola tanárai és tanulói egy igazán élményteli napot töltöttek a Duna holtágánál, és az erdei iskola adta lehetőségeket kihasználva ötféle programban vettek részt. Különleges hangszeren játszottak és énekeltek, vizsgálódtak, rejtvényt fejtettek, sportjátékokat játszottak, angol és német tudásukat tették próbára, ötsoros vers írásával próbálkoztak.

A bográcsos bab elfogyasztása után egymással szabadon barátkozhattak. Végül sárkányt is eregettek, amelyet technikatanárunk a technikaoktatók pélmonostori és cseminaci szervezete segítségével szerzett be.

Tanulóink végig lelkesek, tevékenyek és fegyelmezettek voltak, így elmondhatjuk, hogy a tereptanítás elérte célját.

U petak 3. lipnja učenici i učitelji OŠ Zmajevac proveli su nezaboravan dan na zmajevačkom Dunavcu. Učionicu i školske klupe taj su dan zamijenili terenskom nastavom koja je održana na pet točaka s različitim aktivnostima. Učenici su svirali, istraživali, igrali različite sportske igre, izražavali se na njemačkom i engleskom jeziku te pisali činkvine o prirodi.

Nakon ručka, učenici su imali slobodno vrijeme za odmor i druženje s prijateljima. Prije polaska kući, učenici su puštali zmajeve koje im je osigurao učitelj Tehničke kulture u suradnji sa ZTK Beli Manastir i CTK Čeminac.

Učenici su tijekom svih aktivnosti bili motivirani i aktivni, pristojni i odgovorni, stoga možemo reći da je cilj terenske nastave ostvaren.

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2022.