ZÖLD NAPOK KOPÁCSON / ZELENI DANI U KOPAČEVU

Szeptember 14.-én az általános iskolák harmadik és negyedik osztályos tanulói a Horvátországi Magyar Pedagógusok Foruma szervezésével tanulmányi kiránduláson vettek részt Zöld napok    cimmel  amelyet a Kopácsi Tangazdaság és Ifjusági Központban rendeztek meg.

Reggel nyolc órakor indultunk  a HMPF kisbusszával. Az ifjúsági központban először is reggelivel vendégeltek meg bennünket. A reggeli után tanulmányi úrta indultunk. Hajóval bejártuk a Kopácsi Nemzeti Parkot. A kis vizállás miatt csak egy kissebb részét láthattuk, gémeket, kormoránokat és vadkacsákat láttunk. A hajókirándulás után visszamentünk az ifjusági központba. Rövid pihenés után sportjétékokban vettünk részt .Csoportokra osztva kreatív feladatokat  kellett időre megoldani.

A vetélkedők után pidzával kedveskedett a házigazda.  Pidza volt bőven. A kisbusszal délután sikeresen hazaérkeztunk teli élménnyel.

Četrnaestog rujna svi treći i četvrti razredi naše škole učestvovali su na terenskoj nastavi pod naslovom Zeleni dani. Izlet je organizirao Pedagoški Forum Mađara u Hrvatskoj.

Prvo smo posjetili Omladinski centar i ekonomiju u Kopáčevu gdje smo doručkovali. Poslije užine smo išli u obilazak Nacionalnog parka Kopački rit brodom. Zbog niskog vodostaja vidjeli smo samo mali dio Kopačkog rita. Na brodu nam je stručni vodič pričao o biljnom i životinjskom svijetu močvare i razgovarao s nama. Prolazak broda jezerom Sakadaš uznemirio je  kormorane, čaplje i divlje patke koje su letjele oko nas. Poslije izleta podijelili su nas u grupe, imali smo športska natjecanja i kreativne igre u kojima smo trebali riješiti zadatke za razvoj logičkog razmišljanja. Ručali smo pizzu koju smo dobili kao nagradu za uspješno riješene zadatke. Poslije ručka smo se vratili kućama bogatiji za jedan lijep i poseban doživljaj.

objavio: RAJKA ŠAGODIĆ   datum: 27. 9. 2022.