Posjet Svjetskom gimnastičkom kupu u Osijeku

U petak 18.9.2015. godine u sklopu obilježavanja HOD (Hrvatskog olimpijskog dana) učenici i učitelji OŠ Zmajevac posjetili su dvoranu Gradski vrt gdje su gledali natjecanje iz serije Svjetskog gimnastičkog kupa. Učenici su bili oduševljeni nastupima gimnastičara i gimnastičarki iz cijeloga svijeta. Budući da se kvalifikacije odvijaju paralelno na više sprava bilo im je teško pratiti sve pa su se morali odlučiti što će gledati. Netko je gledao parter, netko preskok, netko gredu itd.
Naši proslavljeni gimnastičari došli su se slikati i razgovarati s učenicima: Robert Seligman (najbolji na konju s hvataljkama) iz Osijeka, Tomislav Marković i Andrej Korosteljev (parter) iz Osijeka, Mario Možnik (preča) iz Zagreba i Leonard Kušan (konj s hvataljkama) iz Zagreba.

Hrvatska je na 7. Grand Prixu Osijek Žito Challenge cupu, natjecanju iz serije Svjetskog gimnastičkog kupa, imala čak petero finalista, nakon Roberta Seligmana, Leonarda Kušana (oba konj s hvataljkama) i Ane Đerek (preskok) u četvrtak, drugog dana kvalifikacija u petak u finale se plasirao i Marijo Možnik na preči, dok je Đerek izborila nastup među najboljih osam i na parteru.

Sjajna Splićanka je kvalifikacije odradila sa petom ocjenom (13,050), dok je Možnik u finale ušao sa četvrtom ocjenom (14,400).
U kvalifikacijama ženskog partera Ana Poščić zauzela je 13. mjesto (12,450), na gredi je Karmen Koljanin bila 18. (11,850), a Dina Madir 27. (9,700), dok je Tin Srbić završio kao 28. na preči sa 11,950 bodova.

Subota i nedjelja u Gradskom vrtu bila je rezervirana za finala. Za medalje su se borili na  parteru (Ana Đerek), konju s hvataljkama (Robert Seligman i Leonard Kušan) i preči (Mario Možnik), te na ženskom preskoku (Ana Đerek).

Robert Seligman je bio 2. u finalu i osvojio je srebrnu medalju na konju s hvataljkama. Kušan je na istoj spravi osvojio 6. mjesto. Đerek Ana je na preskoku bila 7.
Ukupna pobjeda Svjetskog kupa na parteru pripala je Tomislavu Markoviću iz Osijeka već drugu godinu za redom iako u Osijeku nije ušao u finale zbog pada na parteru.

Maskota Gimnastičkog kluba Osijek Žito kao i Svjetskog gimnastičkog kupa, kuna Gymi, došla se slikati s našim učenicima.

Ovo iskustvo pamtit će i spominjati još dugo.

objavio: RAJKA ŠAGODIĆ   datum: 1. 10. 2015.