A nyolcadikosok Vukováron / Osmaši u Vukovaru

„A nyolcadikos tanulók Vukovárra látogatnak” elnevezésű projekt kapcsán végzőseink Varga Viola történelemtanárnő kíséretében november 9-én Vukovárra utaztak.

Megtekintették a Honvédő Háború Emlékhelyet, ahol a háborúról és- még bővebben- a vukovári csatáról hallhattak előadást. A béke iskolájában kvíz várta őket, majd a többi emlékhelyet keresték fel: a Vucsedoli Kultúra Múzeumát, a városi múzeumot, a hősök temetőjét, az ovcsari emlékházat, az egykori kukoricás helyét, ahol tábla jelzi a korabeli eseményeket (a Menekülés útja emlékmű), a Trpinyei úti Horvát Honvédők Emlékházat, valamint a Szt. Fülöp és Jákob Plébániát.

Tanulóinkat megérintette Vukovár története. Megértették, hogy miért lett a hősök városa. Ez a tereptanítás megrázó utazás volt a résztvevőknek. A meglátogatott helyek bizonyára örökre bevésődnek tanulóink emlékezetébe. Az együttérzés, a hála és a hazaszeretet érzését ébresztették fel bennük. És ez volt a cél.

U okviru projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ naši osmaši su s učiteljicom Povijesti Violom Vargom u srijedu 9. studenoga posjetili Vukovar.

Učenici su obišli Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su poslušali predavanje o Domovinskom ratu s naglaskom na Bitku za Vukovar te su u Školi mira sudjelovali u kvizu znanja. Nakon predavanja učenici su posjetili memorijalna mjesta u Vukovaru: Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar,  Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčaru, Spomen-obilježje Kukuruzni put „Put spasa“, Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te Župu sv. Filipa i Jakova.

Naši osmaši doživjeli su Vukovar. Shvatili su zašto je to grad heroj i grad brojnih heroja. Bila je ovo terenska nastava s potresnom ratnom tematikom. Posjećena mjesta tragedije ostavila su zasigurno trajni pečat u sjećanju naših učenika, pobudila suosjećanje, zahvalnost i domoljublje… A to je bio i cilj.

objavio: Administrator   datum: 10. 11. 2022.