Irodalmi találkozó Vörösmarton / Književni susret u OŠ Zmajevac

A horvát könyvhónap alkalmából november 14-én iskolánk egy sokoldalú vendéget fogadott, Juhász Bálintot, A kapu c. könyv íróját. A könyv kapcsán a felsősök számára műhelyfoglalkozást tartott a szerző. Előtte elmondta a könyv keletkezésének történetét, amely horvátul és magyarul is olvasható. A tanulók felolvastak mindkét nyelven a könyvből, majd vidám hangulatban, sok nevetés mellett zajlott a csapatmunka; volt rajzolás, ötletelés, történetalkotás. Az író kreatív munkára ösztönözte a résztvevőket. Az ügyes olvasók egy-egy ajándékpéldánnyal térhettek haza.

Juhász Bálintnak egy vidám, szórakoztató és kreatív foglalkozást köszönhetünk. Hálásak vagyunk a kellemes és hasznos percekért!

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, dana 14. studenoga našu školu posjetio je svestrani gost, Balint Juhas, koji je napisao knjigu „Vrata“. Promocija knjige održana je za učenike viših razreda. Tijekom susreta autor knjige učenicima je ispričao kako je nastala ova dvojezična knjiga.

Učenici su interpretativno čitali ulomak iz knjige na mađarskom i na hrvatskom jeziku, a zatim su u veselom ozračju uz obilje smijeha sudjelovali u timskom radu; crtali su, maštali i stvarali priču. Gospodin Juhas motivirao je učenike i potaknuo ih na kreativno izražavanje. Učenici su pozvani da pročitaju knjigu, a neki učenici kući su otišli s knjigom u ruci.

Bilo je veselo, zabavno i kreativno! Zahvaljujemo se gospodinu Balintu Juhasu na divnom druženju!

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2022.