A nyolcadikosok és A kis herceg / Osmaši i „Mali princ“

„Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán fontos, az a szemnek láthatatlan.” Az elmúlt héten gyakran lehetett hallani ezeket a mondatokat a 8. c osztályban, mivel a diákok Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című világhírű művét olvasták. A kötelező olvasmány is lehet szórakoztató és olvasásra késztető. A tanulókat a könyv hatására  képzeletük egy más, izgalmas és kalandos világba ragadta el. Andócsi Tar Melinda könyvtárosnő irányításával elkészítették a történet egy jelenetét dioráma technikával.

A könyvtárosnő és a horváttanárnő ennek a műnek a feldolgozásával is törekedett az olvasás megszerettetésére. A képzelet világában minden lehetséges. Mindenki számára egyértelművé vált, hogy a könyvnek fontos üzenete van. A kis herceg megtanulta, hogy értékelni kell minden pillanatot, és örülni kell a kis dolgoknak is.

„Samo se srcem dobro vidi. Ono bitno očima je nevidjljivo.“ Ovaj tjedan ta se poruka često mogla čuti u učionici 8. c razreda, jer su osmaši čitali jednu od najpoznatijih knjiga na svijetu, Mali princ, Antoine de Saint-Exύperya.

Osmaši su dokazali da čitanje lektire može biti zabavno i poticajno jer im je nakon čitanja i interpretacije književnog djela mašta otvorila neke nove svjetove, uzbuđenja i avanture. S knjižničarkom Melindom Andόcsi Tar učenici su uprizorili jednu scenu.

Učenici su s učiteljicom Hrvatskog jezika i knjižničarkom popularizirali čitanje bijegom u svijet mašte u kojem je sve moguće. Zaključili su kako su poruke ispisane u djelu zaista snažne, a mali princ naučio ih je da bi trebali cijeniti svaki trenutak i sve što imaju te da se raduju malim stvarima.

objavio: Administrator   datum: 30. 11. 2022.