Karácsony küszöbén / Ususret Božiću

Karácsony közeledtével, december 23-án a vörösmarti anyaiskolában igazi ünnepi hangulat uralkodott. Integrált napot tartottunk, majd ünnepi műsorral kedveskedtünk a szülőknek, nagyszülőknek és meghívott vendégeinknek. A karácsonyi örömöket idén ismét megosztottuk a nyugalmazott kollégákkal is.

Tánccal és dallal kívántak tanulóink áldott, békés és szeretetteljes karácsonyt mindenkinek. A bemutatott jelenet eszünkbe juttatta a karácsony igazi üzenetét.

Az ünnepi műsor végén ajándékosztásra is sor került a Hercegszőlősi járásnak és az Eszék- Baranya Megyei Kisebbségi Tanácsának köszönhetően. A diákszövetkezet tombolát szervezett, és ily módon az iskola minden tanulójának egy-egy apró ajándékkal szerzett örömteljes meglepetést.

A karácsonyi varázsból kis részletet mutatunk itt.

Uoči blagdana, 23. prosinca u matičnoj školi u Zmajevcu vladalo je pravo blagdansko raspoloženje jer je održan integrirani dan na temu Božića, a nakon toga i svečana priredba za roditelje, bake i djedove. Ove godine radost Božića podijelili smo i s umirovljenim kolegicama i kolegama.

Kroz pjesmu i ples, učenici su svima poželjeli čestit Božić te obilje radosti, ljubavi i mira, a potaknuli su nas i na promišljanje što zapravo znači Božić.

Svečana priredba završena je podjelom paketića koje su za sve učenike pripremili Općina Kneževi Vinogradi te Vijeće mađarske nacionalne manjine u OBŽ, a učenička zadruga organizirala je tombolu za sve učenike te im uljepšala blagdansko vrijeme simboličnim darovima.

Djelić blagdanskog ozračja možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 29. 12. 2022.