Megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról / Obilježili smo Dan mađarske kulture

Az új iskolai munkahét egy megemlékezéssel indult Vörösmarton. Mivel a magyar kultúra napja előző nap, január 22-én, vasárnap volt, mi hétfőn tartottuk meg. A diákok és Kosić Júlia tanárnő érdekes programmal készültek. A rövid alkalmi beszéd kapcsán a magyar kultúra megőrzésének és gyarapításának fontosságáról is szó esett. Ezt követően a tanulók egymást szórakoztatták: Józsika kirakta a Rubik-kockát, Balázs és Niko focilabdákkal dekáztak, Imre tréfás mesét mondott, Zala és Loretta énekelt és furulyázott, majd többen népi táncot táncoltak. Emánuel elhozta képeit, rajzait, megcsodálhattuk őket az iskola folyosóján. Az ebből az alkalomból kiírt Kép/Írás pályázatra is küldtünk be két munkát, és mindkettő díjazott lett! Angyal Eszter I., Szabó Vivien pedig II. helyezést ért el!

Gratulálunk sikeres tanulóinknak!

Novi radni tjedan u matičnoj školi u Zmajevcu započeli smo obilježavanjem Dana mađarske kulture, koji se obilježava 22. siječnja. Učenici su s učiteljicom Mađarskog jezika Juliom Kosić pripremili zanimljiv program. Kroz kratak prigodan program učenici su se prisjetili zašto je ovaj dan važan za mađarsku kulturu te su se zabavili kroz različite aktivnosti – slaganje Rubikove kocke, žongliranje, pjesma i ples te interpretativno pričanje šaljive priče.

U školskome holu, tom prigodom,  izloženi su likovni radovi Emanuela Kolara, učenika 8. a razreda.  Povodom Dana mađarske kulture, za učenike je organizirano natjecanje u kojemu su učenici na temelju likovnog predloška pisali svoje književne uratke. Prvo mjesto osvojila je učenica Eszter Anđal, a drugo mjesto učenica Vivien Szabo.

Čestitamo našim učenicama na ostvarenom rezultatu!

objavio: Administrator   datum: 25. 1. 2023.