Farsang, a bolondozás ideje! / Poklade su i ludi su dani!

Iskolánkban, Vörösmarton február 17-én tartottuk meg a hagyományos jelmezbált. A hatodik óra után a tornateremben gyűltek össze a jelmezesek, a kalózok, mexikóiak, rendőrök, focisták, mese- és állatfigurák, és vidám bolondozásba kezdtek: zenével, tánccal, viccekkel szórakoztatták egymást és a közönséget, vendégeinket. A program vezetői, szervezői, Kodvány Krisztina és Vég Sipos Gabriella tanárnők szórakoztató játékokkal is készültek a résztvevőknek. A fergeteges hangulatot csak fokozták Annuska néni finom fánkjai.

Most is kiderült: ha rövid időre is, de jó más bőrébe bújni, bolondozni, nevetni és táncolni.

Jövőre is visszavárjuk az ötletes jelmezeket és azok jókedvű viselőit.

Ludi dan bio je u OŠ Zmajevac 17. veljače jer je tada održana tradicionalna zabava pod maskama. Zabava je održana u školskoj dvorani nakon šestog sata. Učenici su ostvarili svoje želje te na jedan dan postali netko drugi, netko smješniji, čudniji, zabavniji, bolji ili lošiji.

Bilo je tu gusara, Meksikanaca, policajki, nogometašica, likova iz bajki i životinjskog svijeta, a svi oni dobro su se zabavili pjevajući i plešući. Dobru zabavu upotpunile su i fine krafne koje je pripremila teta Ana.

Učenici i učitelji svojim su maskama pokazali i dokazali da su poklade najveseliji dan u godini te da mu se svi raduju. Baš je dobro biti netko drugi, pa makar i na kratko.

Vidimo se i iduće godine, pod nekim drugim maskama!

objavio: Dragana Božić   datum: 26. 2. 2023.