A tehetséges gyerekek világnapja / Međunarodni dan darovite djece

A tehetség világnapját március 21-én tartjuk. Ebből az alkalomból Angyal Eszter és Balog Berta rajztanárnő ellátogattak Eszék-Baranya megye tehetséges tanulói és mentoraik számára az Eszéki Kulturális Központban rendezett képzőművészeti kiállításra.

A kiállításon 38 tanulói alkotást mutattak be azzal a céllal, hogy a képzőművészeti kifejezésben tehetséges, kreatív gyerekekre, a kreativitás fontosságára felhívják a figyelmet, fejlesszék azt és a kulturális hovatartozás érzését.

Rendkívül büszkék vagyunk tanulónkra, bár munkáját nem jutalmazták, de az helyet kapott a kiállítási anyagban. Eszter dicsérő oklevéllel és újabb élményekkel térhetett haza.

Povodom Međunarodnog dana darovitosti,  koji se obilježava 21. ožujka,  naša učenica Ester Anđal s učiteljicom Likovne kulture Bertom Balog sudjelovala je na Izložbi likovnih radova darovitih učenika i njihovih mentora iz čitave Osječko-baranjske županije.

Izložba je održana u Kulturnom centru u Osijeku u kojemu je izloženo 38 učeničkih radova. Cilj ove izložbe je istaknuti i prezentirati učeničku likovnu darovitost i talent, razviti darovitost i kreativnost te izgraditi kulturni identitet, ali i osvijestiti važnost stvaranja kreativnih sadržaja vezanih uz materijalnu i nematerijalnu baštinu.

Iznimno smo ponosni na našu učenicu iako njezin rad nije nagrađen. Ester se vratila kući s pohvalnicom u rukama te bogatija za jedno novo iskustvo.

objavio: Dragana Božić   datum: 23. 3. 2023.