Spelling bee iskolai verseny / Školsko natjecanje Spelling bee (Pčelica spelica)

Március 24.-én Spelling bee selejtezőt tartottunk az iskolánkban, melyen az anyaintézményen kívül az Újbezdáni Körzeti Iskola diákjai is részt vettek. Külön csoportban versenyeztek az ötödik-hatodik osztályosok és külön a hetedikesek és nyolcadikosok. Az első kör után az ötödikesek és hatodikosok közül a legügyesebbek Keresztes Norbert (6.a) és Dudás Dórián (6.b) tanulók voltak. Ezután következett az idősebbek megmérettetése. 6 körön keresztül csaptak össze és végül a győztesek Pinkert Anna (8.a) és Bistrović Mateo (8.c) lettek. Az alsós angolosaink közül Kovacsics Ádám, a Sepsei Körzeti Iskola negyedikes tanulója,  a legjobb betűzésben. Ők fogják képviselni iskolánkat a Spelling bee megyei szintű versenyén, mely május 5.-én a Gradski vrtben lesz megtartva és a „Tin Ujević” Általános Iskola lesz a házigazda. Gratulálunk a győzteseknek és sok sikert kívánunk a következő szinten!

Dana 24. ožujka u OŠ Zmajevac održano je školsko natjecanje Spelling bee (Pčelica spelica) u kojem su sudjelovali učenici petog, šestog, sedmog i osmog razreda iz matične škole te PŠ Novi Bezdan.

Prvo su se natjecali učenici petih i šestih razreda. Već nakon prvog kruga dobili smo pobjednike ove grupe, a to su Norbert Keresztes (6.a) i Dorián Dudás (6.b). Učenici sedmih i osmih razreda su se natjecali kroz 6 krugova. Pobjednici ove grupe su učenici osmih razreda Anna Pinkert (8.a) i Mateo Bistrović (8.c) koji će u svibnju sudjelovati na županijskoj razini natjecanja u Osijeku. Na županijskoj razini niže razrede naše škole predstavljat će Adam Kovacsics, učenik četvrtog razreda PŠ Kotlina. Natjecanje u Osijeku organizira OŠ „Tin Ujević“, a održat će se 5. svibnja u Gradskom vrtu.

Čestitamo učenicima i želimo im puno uspjeha na županijskom natjecanju!

objavio: GABRIELLA VEG ŠIPOŠ   datum: 28. 3. 2023.