A 8.a osztály a HMOMK- ba látogatott / Učenici 8. a razreda posjetili PKCM

Április 5-én a 8.a osztály magyartanárnőjük, Kosic Júlia és osztályfőnökük, Sipos Tűr Klára kíséretében Eszékre utazott, a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központba az Abigél című színházi előadás megtekintése céljából, amely Szabó Magda azonos című regényének magyar nyelvű feldolgozása. A színházi változat hűen közvetítette a regény üzenetét: az összefogás, az áldozatvállalás fontosságát a nehéz időkben. Az előadást humoros jelenetek és komor történelmi képek szőtték át. A tanulók feladatul kapták, hogy a látottak és hallottak alapján színházi kritikát fogalmazzanak meg, hogy a látottakon elgondolkodjanak, benyomásaikat, véleményüket érthetően és tömören fogalmazzák meg a kritika tanult műfaji követelményeinek megfelelően.

Diákjaink egy újabb élménnyel, történelmi és irodalmi ismereteiket megerősítve térhettek haza.

Dana 5. travnja učenici 8. a razreda u pratnji učiteljice Mađarskog jezika Julije Kosić posjetili su Prosvjetno-kulturni centar Mađara u Osijeku kako bi pogledali kazališnu predstavu Abigel. Predstava je prikazana za učenike koji nastavu pohađaju na mađarskom jeziku i pismu.

Abigel je adaptacija istoimenog romana u kojemu se isprepliću šaljive scene s ozbiljnom povijesnom tematikom. Gledajući kazališnu predstavu, učenici su osvijestili da je vrlo važna međusobna, ali i nesebična pomoć bližnjima. Kako bi bolje promislili o prikazanim scenama te izrazili svoje dojmove, učenici su dobili zadatak napisati kritiku.

Učenici su se kući vratili puni dojmova te bogatiji za jedno novo iskustvo.

objavio: Dragana Božić   datum: 15. 4. 2023.