Véget ért az eTwinning projekt / Završio je eTwinning projekt

Befejeződött az Our schools, beautiful, sustainable, together elnevezésű eTwinning projekt, melyben az Újbezdáni Körzeti Iskola felső tagozatos diákjai vettek részt Siklósi Beáta angoltanárnő vezetésével. A szeptembertől áprilisig tartó munka során összesen 43 iskola Európa-szerte ugyanazokat a témákat dolgozta fel. A projekten keresztül a diákok megismerkedhettek a partnerországok híres feltalálójával, étkezési szokásaival, városaival. Emellett karácsonyi lapot küldtek egymásnak, projektlogót készítettek, stb. Digitális eszközöket használva fejlesztették az információ- és kommunikációtechnológiai tudásukat, ismereteket szereztek polgári nevelésből, történelemből, földrajzból és további tantárgyakból. Minden résztvevő, így a mi diákjaink is kizárólag az angol nyelvet használták a feladatok teljesítése közben.

Završio je eTwinning projekt Our schools, beautiful, sustainable, together u kojem su sudjelovali učenici viših razreda PŠ Novi Bezdan uz vodstvo učiteljice Engleskog jezika Beate Šikloši.

Tijekom rada, koji je trajao od rujna do travnja, 43 škole diljem Europe obrađivale su iste teme. Učenici su se kroz projekt mogli upoznati s poznatim izumiteljem, prehrambenim navikama te gradovima partner država. Osim toga, slali su jedni drugima božićne čestitke, izrađivali su projektni logo, itd. Koristeći digitalne alate razvijali su svoja znanja vezano za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, stekli su znanja iz građanskog odgoja, Povijesti, Geografije i drugih predmeta.

Svi sudionici projekta pa tako i naši učenici koristili su isključivo engleski jezik tijekom izvršavanja zadataka.

objavio: Beata Šikloši   datum: 17. 4. 2023.