Fergetegesre sikerült a székelyföldi diákok nálunk tett látogatása / Učenici iz Rumunjske posjetili našu školu

A Határtalanul projekt keretében április 18-án vendégeink voltak erdélyi, magyar nyelven tanuló, 6-12 osztályos diákok, akik szerették volna megismerni a mi országunkat, szokásainkat, a magyar nyelven tanuló diáktársaikat.

A vendégek üdvözlése után mi, majd vendégeink mutatkoztak be pár szóval, képekben, de dallal és tánccal is. Horvát- Pécsi Mária vezetésével egy szlavón népdalt tanultunk meg magyar nyelven. Fica Glória és Pinkert Anna a csúzai Csárdás tánccsoport programjában szereplő, illetve az iskolai tánccsoportban tanult páros táncot mutattak be. Táncház következett, a székelyföldiek és a vendéglátók egymást tanították táncaikra. Ezt követően a szurdokokba, az ökológiai központba látogattunk. Végül Sipos-Tűr Klára tanárnőék pincéjében egy bodzaszörp és éneklés mellett pihentek meg a vendégek és kísérőik. Elénekeltük a székely himnuszt is, sőt a hangulat tetőfokán, a szurdokban még egyszer táncra perdült a társaság.

Iskolánk elnyerte vendégeink tetszését, szívesen maradtak volna, hogy tovább élvezhessék vendégszeretetünket.

U okviru projekta „Bez granica“, dana 18. travnja OŠ Zmajevac posjetili su učenici iz Rumunjske koji nastavu pohađaju na mađarskom jeziku i pismu, čiji je cilj upoznati Hrvatsku, običaje te svoje vršnjake koji se u Hrvatskoj školuju na mađarskom jeziku i pismu.

Nakon srdačne dobrodošlice, učenici su međusobno predstavili svoje škole te su izmijenili svoja školska iskustva. Naši učenici s učiteljicom Glazbene kulture Marijom Pesci-Horvat goste su učili slavonsku narodnu pjesmu na mađarskom jeziku. Učenice Gloria Fica i Anna Pinkert prikazale su dio programa svoje folklorne skupine Čardaš, a učenici iz Rumunjske našim učenicima pokazali su plesove svoga kraja te su na kraju programa svi učenici zajedno otplesali nekoliko tradicionalnih mađarskih plesova. Potom su posjetili Eko-muzej, prošetali zmajevačkim surducima i obilazak završili u jednom vinskom podrumu.

Gostima iz Rumunjske jako se svidjela naša škola i školsko ozračje, a oduševljeni su i gostoprimstvom u našoj lokalnoj zajednici.

objavio: Dragana Božić   datum: 20. 4. 2023.