A nyolcadikosok a Tudományok Fesztiválján / Osmaši posjetili Festival znanosti

A 8. c osztályosok nem is sejtették, hogy a biológia nagyon szórakoztató is lehet. Erről azonban személyesen meggyőződhettek április 25-én, amikor Welzer Kristina biológia- és kémiatanárnővel az Eszéki Orvostudományi Egyetemre látogattak, és az Élet egy cseppben elnevezésű érdekes műhelyfoglalkozáson mikroszkóppal vizsgálták a vérsejteket, levelek sejtjeit, a baktériumokat, valamint a papucsállatkát és az amőbát, sztetoszkóppal pedig meghallgatták a szívverést is.

A tanulók sok mindent láttak és hallottak, miközben jól is érezték magukat. Bizonyára sokáig emlékezni fognak erre a foglalkozásra.

Učenici 8. c razreda nisu ni slutili da biologija može biti jako zabavna. U to su se uvjerili kada su, 25. travnja s učiteljicom Biologije i Kemije Kristinom Welzer posjetili Festival znanosti na Medicinskom fakultetu u Osijeku. Kroz zanimljivu radionicu Život u kapljici,  učenici su mikroskopirali krvne stanici, stanice lista, bakterije, papučicu i amebu (praživotinje) te su slušali otkucaje srca pomoću stetoskopa.

Učenici su puno toga vidjeli i naučili na praktičan način, a uz to se i lijepo proveli. Sigurni smo da će ovu radionicu još dugo pamtiti.

objavio: Dragana Božić   datum: 25. 4. 2023.