A felsősök színházlátogatáson / Učenici predmetne nastave posjetili HNK u Osijeku

Két év szünet után, április 27-én a felsősök az osztályfőnökök kíséretében Eszékre utaztak a Horvát Nemzeti Színházba. Az iskola fenntartója, Eszék-Baranya megye és maga a színház feladatul tűzte ki a kultúra, a színház népszerűsítését a fiatalok körében, ezért is szervezték meg az előadást és viselték a diákok szállításának költségeit.

Puccini egyfelvonásos vígoperáját nézték meg, a Gianni Schicchit. Librettóját G. Forzano írta  Dante A. Isteni színjáték című műve alapján.

A tanulóknak tetszett az érdekes, kicsit megmosolyogtató, színes, zenés előadás. Emlékezetes is marad számukra. Türelmetlenül várják a következő alkalmat.

Nakon dvogodišnje pauze, dana 27. travnja učenici predmetne nastave u pratnji razrednika posjetili su Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku. Kako bi se kultura približila mladima,  odlazak u HNK dio je projekta OBŽ i HNK kojim se novčanom potporom organizira prijevoz učenika.

Učenici su pogledali talijansku operu Gianni Schicchi. Gianni Schicchi komična je jednočinka Giacoma Puccinija. Libreto za operu napisao je Giovacchino Forzano prema „Božanstvenoj komediji“ Dantea Alighijerija.

Opera je bila zanimljiva, pomalo smiješna, puna boja i zvukova, što je izazvalo pozitivne reakcije učenika. Učenicima je to bilo jedno nezaboravno iskustvo te s nestrpljenjem očekuju ponovni odlazak!

objavio: Dragana Božić   datum: 28. 4. 2023.