Kötelező olvasmány a 8.a osztályban / Lektira u 8.a

A 8.a osztály felfedezte a kötelező olvasmányokban rejlő érdekességeket, amikor áprilisban az ismert horvát költő, Dragutin Tadijanovic Srebrne svirale című kötetét olvasták. Egy rövid videó segítségével Roberta Frank horváttanárnő óráján megismerkedhettek a költő életével és munkásságával, majd átmásoltak és bemutattak néhány általuk kiválasztott művet. Egy agamografot, azaz többnézetű képet is kellett készíteniük, amelyet ha két különböző szögből nézünk, más-más ábrát látunk egyfajta optikai csalódás eredményeképpen.

Annak ellenére, hogy a feladat kicsit összetett volt, sok türelmet igényelt, a tanulók sikeresen megoldották, szép alkotások születtek.

Zanimljivu stranu lektire otkrili su učenici 8. a razreda kada su tijekom travnja pročitali zbirku pjesama Srebrne svirale poznatog hrvatskog pjesnika Dragutina Tadijanovića.

Na satu Hrvatskog jezika s učiteljicom Robertom Frank kroz kratak video upoznali su se sa životom i djelom velikog književnika, nakon čega su krasnoslovili te interpretirali izabrane pjesme. Najneobičniji zadatak bio je izraditi agamograf jedne pjesme po izboru, odnosno izraditi umjetničku formu koja koristi optičku iluziju za stvaranje promjena gledišta iz različitih kutova.

Iako zadatak nije bio lak učenici su, uz puno uloženog truda, pokazali da su pravi umjetnici.

objavio: Dragana Božić   datum: 3. 5. 2023.