Kőgyesi Melitta Magyar Népdaléneklési Verseny / Natjecanje u pjevanju mađarskih narodnih pjesama Kὅgyesi Melitta

A Laskói Általános Iskolában május 11-én vidáman telt a nap. Ekkor tartották meg a fenti népdaléneklési versenyt, amelynek jelmondata volt: „Az éneklés szebbé teszi az életet, akik énekelnek, mások életét szépítik meg.” Anyaiskolánk és tagiskoláink is képviseltették magukat ezen a rendezvényen. A szereplésre Horváth-Pécsi Mária zenetanárnő készítette fel őket. Negyven, népviseletbe öltözött tanuló versenyzett négy kategóriában (1.-2., 3.-4., 5.-6., 7.-8. osztályok). Egy-egy saját választású, a tanárnővel begyakorolt magyar népdalt adtak elő.

Kitűnő eredmények születtek iskolánk számára. Juhász Hedda az 1.-2. kategóriában 1. lett, az 5.-6. kategóriában Juhász Zala nyert első helyezést, második lett Légrádi Loretta. A 7.-8. osztály kategóriában Zsivics Antónia első, Pinkert Anna második helyen végzett.

Szívből gratulálunk a szép sikerhez a tanulóknak és a felkészítő tanáruknak is!

Veselo i raspjevano bilo je 11. svibnja u OŠ Lug jer se tada održalo natjecanje u pjevanju mađarskih narodnih pjesama pod porukom „Pjevanje čini život ljepšim, a oni koji pjevaju uljepšavaju život drugima.“

Na natjecanju su sudjelovali i naši učenici matične i područnih škola pod mentorstvom učiteljice Glazbene kulture Marije Horvath-Pecsi. Narodne pjesme pjevalo je više od 40 učenika odjevenih u narodne nošnje, a podijeljenih u četiri kategorije (1.-2., 3.-4., 5.-6. te 7.-8. razred). Učenici su  imali zadatak otpjevati jednu mađarsku narodnu pjesmu po izboru koju su uvježbali s učiteljicom.

Naši učenici ostvarili su odlične rezultate. Učenica Hedda Juhas ostvarila je prvo mjesto u kategoriji 1.-2. razred, dok je u kategoriji 5.-6. razreda pobijedila Zala Juhas, a na drugom mjestu je Loretta Legradi. U kategoriji 7.-8. razred prvo mjesto ostvarila je Antonia Živić, a drugo mjesto Anna Pinkert.

Čestitamo učenicima i mentorici na izvrsnim rezultatima!

objavio: Dragana Božić   datum: 12. 5. 2023.