A nyolcadikosok pályaválasztási tanácsadása / Profesionalna orijentacija učenika osmih razreda

A jövendő foglalkozás megválasztása tizennégyévesen igazán nem könnyű feladat. A döntés megkönnyítésére május folyamán a nyolcadikosoknak különböző iskolák mutatták be tanulmányi programjukat. Másodikán a Pélmonostori I. Számú Szakgimnázium és Szakiskola  ismertette három-és négyéves képzési programját. Május 4-én, kedden a 8.a osztály a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központba utazott Eszékre osztályfőnökük, Sipos- Tűr Klára kíséretében, majd 23-án a Pélmonostori II. Számú Szakiskola mutatkozott be Vörösmarton.

A tanulók az iskola pedagógiai szakemberével több alkalommal beszélgettek vágyaikról, képességeikről, érdeklődési körükről, és kérdőívet töltöttek ki, amely segíthet a további megfelelő út kiválasztásában.

Donošenje odluke o izboru budućeg zanimanja nije nimalo lak zadatak. Kako bi učenici osmih razreda lakše donijeli ovu važnu životnu odluku, za njih je tijekom svibnja organizirano predstavljanje različitih programa srednjih škola.

Dana 2. svibnja osmašima su predstavljeni trogodišnji i četverogodišnji programi Prve srednje školi Beli Manastir.  U utorak 4. svibnja učenici 8. a razreda s razrednicom Klarom Šipoš-Tύr posjetili su Prosvjetno-kulturni centar Mađara u Osijeku. Druga srednja škola Beli Manastir učenicima je  predstavila svoje programe 23. svibnja u matičnoj školi u Zmajevcu.

Učenici su s pedagoginjom, kroz nekoliko susreta, razgovarali o svojim željama i sposobnostima te su rješavali anketni upitnik koji im može pomoći u odabiru najboljeg zanimanja.

objavio: Dragana Božić   datum: 1. 6. 2023.