Csodás, ha van barátod, és még csodásabb, ha te is barátja lehetsz valakinek! / Prijatelj je nešto najljepše što možeš imati i nešto najbolje što možeš biti!

A vörösmarti, csúzai és sepsei alsósok 2023. május 31-én Eszékre utaztak.

Az Erőd nevű városrészben sétáltak. Megtekintették a Vízi kaput, megismerkedtek a legszebb horvátországi barokk emlékművel, a Szentháromság-szoborral. Fényképezkedtek a Vatroslav Lisinski téren, bejárták a Szentháromság teret és a Hősök rondelláját. Végigmentek a belvárosi sétányon, a Promenádon. A Branka Mihaljevic Gyermekszínházban megnéztek egy előadást és utána a Szlavón Múzeum tárlatát. Végül a Pán Péter cukrászdában fagyiztak.

Mindent nagyon élveztek, főleg a barátságot, az összetartozást, a közösséget erősítő közös buszozást. Minden közös kirándulás erősíti bennünk a közösséghez való tartozás érzését, és a barátkozásnak is jót tesz. Barátságra pedig mindnyájunknak szüksége van. A szerdai úton szövődtek újak, erősödtek a korábbiak. Büszkék vagyunk tanulóinkra, hiszen tudják, a jó barát a vidámság legfőbb záloga.

Viszlát egy új kiránduláson, egy új barátkozás alkalmával.

Dana 31.5.2023. učenici nižih razreda iz Zmajevca, Suze i Kotline posjetili su grad Osijek.

Prošetali smo starim dijelom grada-Tvrđom. Upoznali se s Vodenim vratima, saznali za najljepši barokni spomenik u Hrvatskoj – Kip Sv. Trojstva ili Kužni pil. Fotografirali se na Trgu Vatroslava Lisinskog, obišli Trg Sv. Trojstva i Rondel velikana. Šetali smo se Promenadom. Bili smo u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića i Muzeju Slavonije. Na kraju smo se zasladili u Petru Panu.

U svemu smo uživali, ali, najviše u vožnji autobusom koji simbolizira zajedništvo, povezanost, prijateljstvo. Bit izleta je osjetiti se dijelom zajednice. Prijateljstvo treba svima, a  prijateljstva se grade na izletu, prijateljstva se učvršćuju na izletu. Mi smo naše ojačali jer danas smo bili svi do jednoga ekipa.  Ponosni smo na naše učenike zato što znaju da je dobar prijatelj najbolji razlog za osmijeh.

Doviđenja do nekog novog izleta i druženja.

objavio: SUZANA DEAK NIKOLIĆ   datum: 1. 6. 2023.